Екологія

Людина почала змінювати клімат Землі 200 років тому (відео)

Діяльність людини вперше почала викликати зростання температур в світовому океані і атмосфері не в середині 20 століття, а вже в 1830-1840 роках, під час першої промислової революції.

26-08-16-foto-600x337-1

Це відкриття здивувало нас самих. Таке буває рідко, але всі дані однозначно вказували на одну і ту ж річ. Глобальне потепління, жертвою якого ми сьогодні стаємо, почалося приблизно 180 років тому”, — заявила Нерілі Абрам (Nerilie Abram) з Національного університету Австралії Канберрі.

Абрам і її колеги прийшли до висновку, що людина почала змінювати клімат Землі в цілому і Північної півкулі зокрема ще за часів Миколи I, Тайлерана, Кавура і інших діячів постнаполеонівської Європи, вивчивши те, як коливалися температури різних середовищ в останні 500 років.

Як пояснюють вчені, річні кільця дерев, відкладення льоду на полюсах і мулу на дні озер, а також структура коралів в морях і сталактитів в печерах, являють собою своєрідні кліматичні “літописи”. Вони містять в собі відомості про те, як змінювалася температура повітря, води та інших середовищ у різних куточках Землі в різні історичні епохи.

Аналізуючи подібні “записи”, кліматологи давно з’ясували, що з моменту закінчення Середніх віків і до початку 19 століття клімат Землі поступово ставав все більш холодним, що вчені пов’язували з настанням так званих “мінімуму Дальтона” і “мінімуму Маундера” – довготривалого зниження активності Сонця. Приблизно у 1820-1830 роках планета почала поступово теплішати, що кліматологи вважали наслідком зростання сонячної активності і наслідком виверження вулканів на початку цього століття.

Як з’ясували Абрам і її колеги, насправді потепління клімату було пов’язано з діяльністю людини і початком масованих викидів СО2 та інших парникових газів в атмосферу.

https://youtube.com/watch?v=z5VC98yZCu0

Це проявилося в тому, що зростання середньорічних температур повітря і води, яке почалося приблизно в 1830-1840 роках, було спочатку характерне не для всієї планети, а тільки для північної півкулі, де були зосереджені всі промислово розвинені країни. В Антарктиці, Австралії і на інших континентах і морях південної півкулі похолодання затягнулося ще на 50 років і тривало до початку 20 століття, коли глобальне потепління стало справді глобальним.

За словами вчених, зростання концентрації парникових газів в атмосфері на початку 19 століття діяло на клімат набагато сильніше, ніж “мінімум Дальтона” або надпотужні виверження вулканів, подібні вибуху гори Тамбора в Індонезії в 1815 році, які лише загальмували, а не зупинили процес зростання температур.

Таким чином, ми сьогодні можемо говорити про те, що людство втручається в роботу кліматичних систем Землі не 70-75 років, як вважалося раніше, а в два рази довше – протягом вже майже двох століть. Це відкриття не змінює суті і сили поточного глобального потепління, однак воно говорить нам про те, що навіть відносно невеликі викиди парникових газів здатні вивести клімат планети з рівноваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button