Поради

Де шукати програміста для стартапу або в штат?

У наш час хороший IT-фахівець практично на вагу золота. Але де його відшукати? Саме про це ми поговоримо в сьогоднішній статті. Ви дізнаєтеся, на яких сайтах можна безкоштовно розмістити вакансію і знайти людину, що підходить за всіма вимогами, незалежно від того, чи потрібен вам співробітник в штат або для віддаленої роботи.

Зокрема, багато що залежить від вимог до розробника і його майбутню роботу – що він повинен буде робити і для чого.

А тому існує кілька типів завдань, які можуть допомогти полегшити пошук фахівця:

 1. Внесення правок на сайт або додаток
 2. Створення звичайного проекту (сайт, інтернет-магазин і т.п.)
 3. Створення великого або креативного проекту
 4. Програміст для стартапу
 5. Програміст для віддаленої роботи
 6. Програміст в штат компанії

Внесення правок на сайт

Один з найпростіших пунктів. Програміст може вдосконалити інтерфейс сайту, додавши нові функції і можливості. Але так як завдання більш-менш проста, знайти фахівця можна на біржах фріланса. Там фрілансери пропонують свої послуги – вам потрібно лише знайти те, що потрібно, і домовитися з виконавцем.

Якщо виникнуть якісь казуси, можна звернутися в арбітраж для вирішення проблемних питань. Біржі представляють можливість звернутися до самих різних фахівців, які можуть розробити сайт на будь-якій мові програмування, створити мобільний додаток або навіть просто надати допомогу в ремонті комп’ютера або установці операційної системи.

Створення звичайних (типових) проектів

Під цими словами мається на увазі розробка з нуля будь-якого сайту або інтернет-магазину. Хоча не завжди для такого обов’язково наймати програміста – можна обійтися і різноманітними конструкторами.

Однак найчастіше такі конструктори не блищать різноманітністю опцій – у вас може не виявитися доступу до розробляється сайту, наприклад. В іншому випадку, краще все-таки найняти досвідченого фахівця на біржі фрілансу або звернутися в студію.

 • Навіть на біржах фріланса є багато першокласних фахівців. Слід звернути увагу на тих, хто має в своєму портфоліо аналогічні проекти, високу репутацію, а також хороші відгуки від інших замовників.
 • Існують навіть окремі біржі для розробників, в яких представляється широкий вибір виконавців конкретно в IT-сфері.
 • Відмінні можливості для пошуку фахівця представляють такі сайти як Joomla. На цих платформах можна розробити власний сайт – наприклад, деякі навчальні заклади використовують можливості Бітрікс для зв’язку студентів з викладачами, можливістю публікацій важливих матеріалів та іншого.

Створення великого або креативного проекту

Для такого випадку найкращим варіантом стане студія, адже там над проектом буде думати ціла команда фахівців.

На біржі фрілансу знайти різнопланового програміста надзвичайно складно, адже часто людина розбирається добре в парі-трійці напрямків. Перевага студій саме в великому колективі, де кожен візьме на себе якусь частину загальної роботи.

Програміст для стартапу

В даному випадку є кілька варіантів пошуку співробітника, але все впирається в тип проекту і гаманець організатора.

 • Якщо стартап буде добре профінансований, – іншими словами, якщо у вас є гроші і кошти на його реалізацію – можна найняти агентство або студію.
 • Якщо ж проект має бюджет обмежений, слід задуматися про наймання декількох фрілансерів. Вам пряма дорога на будь-яку біржу, яку ми обговорювали вище, або ж каталог програмістів.
 • Якщо ж зовсім немає коштів і стартап тримається чисто на ентузіазмі його винахідника, то в даному випадку слід звертатися до знайомих фахівцям або друзям, які працюють в цій сфері. Інші люди просто не погодяться на ймовірний прибуток з майбутніх продажів, адже немає ніякої гарантії, що проект буде мати успіх.

Програміст на удалёнку

Зараз в століття високорозвинених інформаційних технологій особливо затребуваними стали вакансії для роботи з дому.

5fb7cf7b7b3b6.png

Є кілька варіантів, де шукати таких фахівців:

 • На окремих сайтах, які створені для пошуку IT-розробників (Мій Круг, Rabota і т.п.)
 • На сервісі Kadrof, де роботодавці з IT-компані якраз шукають людей для удалёнкі. Розміщується вакансія безкоштовно, зате її зможуть побачити понад сотню тисяч чоловік.
 • У соціальних мережах є безліч груп, які публікують пропозиції роботи для потенційних співробітників. Деякі спільноти роблять це за гроші, але зазвичай розмістити пост можна безкоштовно.
 • В каталозі роботодавців можна розмістити оголошення про пошук нових співробітників.

Штатний програміст

Щоб знайти людину безпосередньо для роботи в офісі компанії:

 • Є кілька сайтів з пошуку роботи,
 • Знову ж можна шукати людей в групах соціальних мереж (ВКонтакті, Facebook тощо). Досвід показує, що більшу частину віртуального часу людина приділяє саме соцмережах, а тому тут велика ймовірність отримати відгук на вакансії.
 • Якщо у вас велика і стрімко розвивається, можна звернутися в Аcadem IT де ви зможете замовити програміста під свої вимоги, і після навчання ви отримуєте висококваліфікованого juniora

Поради роботодавців з пошуку програмістів

Знайти хорошого фахівця, який розбирається в своїй справі, це майже те ж саме, що шукати голку в стозі сіна. І все-таки існують свої закономірності, які виявили провідні компанії та підприємства.

Що ж слід враховувати?

 • В першу чергу головне пам’ятати, що професія програміста носить творчий характер, як би парадоксально це не звучало. Більшу частину айтішників цікавить не оплата, а можливість реалізації власних ідей та навичок. Тому в вакансії слід вказати не тільки високу плату, а й описати конкретні цілі і завдання: чим ваш проект цікавий? чому людина повинна вибрати серед тисячі схожих саме вашу пропозицію? який досвід він отримає?
 • Окремо про оплату – з огляду на складність професії, послуги програмістів обходяться недешево. Чи не рекомендуємо економити, оскільки в загальному вигляді досвідчений і хороший фахівець часто обходиться дешевше та й працює ефективніше – якщо скласти витрати на все, в т.ч. на усунення багів і доопрацювання.
 • Інтернет-сервіси та конструктори дозволяють створювати деякі проекти без залучення до роботи людини. Це дозволить заощадити бюджет.
 • На співбесіді з потенційним співробітником слід спілкуватися безпосередньо майбутнього роботодавця, який сам чудово розбирається в IT і може оцінити рівень знань, умінь кандидата, дізнатися більше про курси програмування, в разі якщо ви берете студента відразу після навчання.

В ідеалі з програмістами слід будувати довгострокову співпрацю. Якщо над проектом працювала одна команда, то в подальшому краще працювати з ними, так як ці люди вже знають, як побудований сервер і що в ньому можна поліпшити. Це ідеальний варіант, тому що перевіреним розробникам не потрібно заново пояснювати, що потрібно і як все влаштовано. Це в позитивну сторону вплине на якість продукту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button