Всесвіт

Нові супутники будуть стежити за станом Землі

Європейське космічне агентство (ЄКА) підписало контракти на поставку супутників для програми спостереження за станом Землі. Розробка і запуск пристроїв будуть коштувати 1,3 млрд євро.

За Землею спостерігатимуть ще більша кількість супутників Sentinel. Пристрої будуть надавати інформацію за кількома параметрами – від протяжності арктичного морського льоду до стану грунтів в постраждалих від посухи регіонах світу. Очікується, що нові супутники запустять до кінця десятиліття.

Дослідники відзначають, що група супутників Sentinel являє собою найбільш амбітну програму вивчення Землі з її орбіти. Інші компанії запускають комерційні пристрої для картування Землі, але жодна з них не вкладає гроші в настільки широкий спектр високоточних датчиків.

Вчені також пояснили, що дані з пристроїв будуть відкриті й безкоштовні, в тому числі для користувачів за межами Європи. Інженери почнуть з розробки трьох видів систем, які позначили кодовими словами CHIME (Copernicus Hyperspectral Imaging Mission for the Environment), LSTM (Land Surface Temperature Monitoring) і CIMR (Copernicus Imaging Microwave Radiometer).

CHIME – це гіперспектральна візуалізація для отримання докладної інформації про здоров’я сільськогосподарських культур та інших рослин. Головним підрядником є Thales Alenia Space (TAS) France. Загальна вартість програми становить 455 млн. євро – на ці гроші закуплять дві супутникові моделі.

LSTM – тепловий інфрачервоний датчик для вимірювання температури поверхні Землі. Пристрій також буде корисний в сільському господарстві і для прогнозування посухи. Головний підрядник – іспанська компанія Airbus. Загальна вартість цієї програми складає 380 млн. євро.

CIMR – НВЧ-радіометр для вимірювання температури і солоності морської поверхні, а також концентрації морського льоду. Головний підрядник – Thales Alenia Space Italy. Загальна вартість робіт становить 495 млн. Євро.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button