Поради

Трифазний асинхронний електродвигун: популярне обладнання ринку електроніки

Трифазний асинхронний електродвигун – пристрій, який живиться від мережі змінного струму.

Розглянемо принцип роботи асинхронного електродвигуна: цей виріб складається зі статора і ротора з обмотками. Статор з допомогою обмоток з’єднується з мережею. Що стосується обмоток ротора, то вони не підключені до мережі і не мають з’єднання з обмотками статора.

31-07-15-foto-600x450-1

Підключення пристрою відбувається шляхом приєднання обмоток статора до затискачів в коробці висновків.

Основною відмітною фактором в пристрої електродвигуна є тип ротора: короткозамкнений або фазний. В обмотці короткозамкнутого ротора використовується мідний стрижневий циліндр, так звана біляча клітка. Торцеві краї стрижнів замикають за допомогою металевих кілець. З’єднання фаз обмотки відбувається за схемою зірки або трикутника.

Переваги і недоліки

У сучасному світі асинхронні двигуни знайшли широке застосування в промислових сферах. Кульові млини, транспортери, насоси, дробарки, свердлильні і наждакові верстати – це тільки невелика частина інструментарію, в якому використовуються трифазні двигуни. Настільки широкий спектр застосування говорить про те, що асинхронний двигун від http://tm-motor.com.ua/ має ряд переваг перед іншими винаходами електроніки. Це і висока надійність, і простота обслуговування, і можливість підключення до мережі змінного струму.

Що стосується недоліків, то без них теж, на жаль, не буває. Багато моделей асинхронних електродвигунів чутливі до змін напруги, так що для плавного регулювання швидкості доведеться використовувати перетворювач частоти.

Крім того, дане устаткування споживає реактивну потужність. Можливість його застосування визначається потужністю системи електропостачання конкретного підприємства. Нерідко під час використання асинхронного двигуна у зв’язку з браком потужності виникають проблеми з напругою.

Робота в однофазній мережі

Крім трифазних пристроїв є ще -двух і однофазні асинхронні електродвигуни.

Двофазні асинхронні електродвигуни в першу чергу розраховані на включення в однофазну мережу. Обидві фази двигуна робочі. Одна з них включена в мережу безпосередньо, а друга через фазоссуваючий ланцюг. Експлуатаційні можливості такого обладнання при включенні в однофазну мережу є найбільш високими. Раніше такі двигуни використовувалися в багатьох пральних машинах СРСР.

Відмінною рисою однофазних двигунів є те, що вони мають одну обмотку на статорі, що підключається до однофазної мережі. Запуск здійснюється за допомогою обертового магнітного поля, яке створюється завдяки основної та додаткової обмоткам. Основна сфера застосування – вентилятори невисокої потужності.

Основною перевагою однофазних двигунів є простота конструкції, недоліком – малий пусковий момент або повна відсутність оного, а також низький ККД.

Іноді трифазні двигуни називають однофазними, що не зовсім вірно, так як експлуатаційні можливості трифазного двигуна істотно вище. Мова йде про такі пристрої, конструктивні особливості яких дозволяють їм працювати в однофазній мережі (конденсаторні двигуни).

Хоч і робота трифазного двигуна в однофазній мережі можлива, але не на повній потужності. Для запуску потрібен механічний ротор або фазоздвигаючий ланцюг. Запуск через однофазну мережу здійснюється наступним чином: на обмотку подається струм через індуктивність (або ємність), що зрушує фазу напруги.

Застосування трифазного двигуна в побуті

Крім використання асинхронних двигунів у промисловості застосовувати цей пристрій можна і в побуті. Слід сказати, що при сучасному рівні побутового енергоспоживання (телевізори, пральні машини, комп’ютери і т. п.) Зовсім не дивує той факт, що все більше число власників приватних будинків віддають перевагу трифазним кабельним вводам. Потужності традиційної однофазної мережі просто не вистачає для обслуговування побутових потреб більшої частини сучасного людства.

Купити трифазний асинхронний електродвигун можна в інтернет-магазинах, яких зараз чимало. Вибираючи той або інший пристрій, слід переконатися, що його експлуатаційні можливості відповідають роботі, яку агрегат повинен виконувати.

Ціни на трифазні асинхронні електродвигуни абсолютно різні. Найбільш дешеві моделі коштують близько 70-80 $. Якщо ж апарат буде використовуватися в промислових масштабах, то його вартість може досягати $ 5000 – $ 10000 (і вище). Що стосується того, яку модель потрібно вибирати в конкретному випадку, то тут все індивідуально.

Таким чином, асинхронні двигуни – популярне і надійне обладнання, яке цілком заслужено і закономірно має успіх як у приватному, так і в промисловому споживчому середовищі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button