Земля

Динозаври займалися канібалізмом, щоб вижити

Динозаври займалися канібалізмом, щоб вижити. Палеонтологи виявили явні свідчення того, що стародавні ящери могли їсти представників свого ж виду. Зокрема, цим займалися алозаври. Про це вчені пишуть в журналі PLOS ONE.

Команда палеонтологів вивчила 2 300 кісток на предмет наявності слідів укусів від м’ясоїдних динозаврів. В результаті чого були знайдені відбитки зубів на кістках аліозаврів. Виявилося, що зуби належали тваринам того ж виду. При цьому алозаври були одним з найпоширеніших у юрський період видів динозаврів.

Палеонтологи на чолі зі Стефані Драмхеллер з Університету Теннессі в Ноксвіллі знайшли доказ канібалізму на останках, виявлених у кар’єрі Мігатт-Мур в Колорадо.

«Попередні дослідження місць, де переважали динозаври, повідомляли про дуже низьку частоту кісток, зазначених укусами, — менше 5%, — розповідає Драмхеллер. — Це призвело до інтерпретацій, що, можливо, динозаври не вживали кістки в їжу, а будь-які залишені ними сліди укусів були по суті випадковими».

Але у вибірці кісток з Колорадо близько 30% кісток зберегли сліди укусів, що відповідає поведінці хижаків, що вживають кістковий мозок.

Існує кілька можливих причин, за якими в кар’єрі Мігатт-Мур міститься така аномально велика кількість скам’янілостей зі слідами укусів. Одним із пояснень є недавній перехід на техніку «масового збору» на місці, що означає витяг практично кожного зразка з кар’єру. Це контрастує зі звичайними методами, які встановлюють пріоритет збору скам’янілостей з науковим або естетичним значенням.

Як продемонструвала команда Драмхеллер, основну інформацію можна отримати зі скам’янілостей, які не призначені для публічного показу в музеї. Можливо, інші місця також містять рясні сліди укусів, але скам’янілості, які могли б розповісти цю історію, залишилися незібраними.

Вчені також припустили, що, можливо, така агресивна поведінка динозаврів була викликана важкими умовами проживання. І динозаври — алозаври або цератозаври — могли вживати в їжу власних родичів — живих чи мертвих.

«Можливо, динозаври жили у важкі часи, і вони їли все, що могли. Наприклад, залишки мертвих тіл або навіть вдавалися до канібалізму», — припустила вчений.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть