Поради

Дюрітовий шланг: особливість, призначення, характеристики

Дюрітовий шланг відрізняється підвищеними характеристиками міцності. Спеціальна каркасна конструкція забезпечує гнучкість, відсутність зміни розміру внутрішнього діаметра при скручуванні і згинанні. Рукав – альтернатива жорстким трубах. Він активно застосовується в різній життєдіяльності людини.


Сфера використання

Шланги дюритові готові до використання при температурному впливі від -55 до 130 градусів. Активно використовуються:

  • у військовій галузі;
  • будівництві;
  • авіації;
  • побуті.

Застосовують їх в ролі надійних гнучких трубопроводів для транспортування агресивних середовищ, палива, ПММ та інших складів. Широка сфера використання пов’язана з хорошою стійкістю до різних хімічних реагентів. Матеріал довго не втрачає своїх характеристик, підходить для виконання діяльності під високим тиском. Шланг цього типу можна зустріти в різних типах гідравлічних пристроїв, в потужних промислових установках.

Особливості конструкції

Багатошаровий шланг має внутрішню гумову трубку. Вона стикається з різними горючими рідинами і газами. Внутрішній шар міцний, відповідає ГОСТ, тому не допускає наявність будь-яких пошкоджень. Внутрішній шар покривають захисною плівкою, що забезпечує додатковий захист.

Середній шар представлений тканинними каркасами. Їх кількість залежить від типу шланга. Додатково в деяких моделях застосовують армуючий шар.

Верхній рівень роблять з додаванням гуми та каучуку, латексу, поліуретану. Це потрібно для того, щоб шланг дюрітових не покривається тріщинами, дірками від випадкових проколів і іншими дефектами.

Специфіка:

рукав актуальний для транспортування рідких середовищ і газів під тиском в 13 атмосфер;
виріб за своїми властивостями і характеристиками не поступається гофрованим виробам;
є кілька видів шлангів, що відрізняються довжиною, внутрішнім діаметром.

Види

Дюритові шланги поділяються на три великі групи:

Усмоктувальні. Дозволяють переміщати рідину з однієї площини в іншу, на певну висоту.Напірні. Мають збільшену товщину верстат. Такий виріб підійде для перекачування рідких середовищ, нагнітання повітря під великим тиском.Напірні. Відрізняються максимальними властивостями міцності в порівнянні з попередніми моделями, підходять для будь-яких типів робіт.

ГОСТ 10362-76 і ТУ 0056016-87 регламентують всі допустимі до випуску типорозміри і дані про максимальному тиску. Наприклад, моделі найпопулярніших перетинів 10, 12, 18 та інших застосовуються під тиском в 3, 5, 7 і 13 атм. До нормам відноситься і морозостійкість виробів. Часто вона залежить від середовища, що перекачується.

Критерії вибору

На сайті представлений широкий вибір дюрітових рукавів для застосування в різних сферах. Ви можете детально ознайомитися з їх характеристиками перед вибором.

При виборі перевіряйте: на кожному виробі повинна стояти маркування із зазначенням максимально можливого тиску. Різні моделі можуть застосовувати майстри в різних температурних режимах. Важливі критерії при виборі:

  • склад допустимих робочих середовищ;
  • відсутність дефектів будь-якого розміру;
  • правильне визначення довжини виробу.

Останній параметр важливий, оскільки важливо не допустити виникнення провисання або занадто великого натягу.

Експерти нагадують, що зберігати дюритові шланги потрібно при температурі від 15 до 20 градусів і вологості від 45%. Стежити, щоб не відбувалося перетискання трубок корпусами інших котушок. Це може привести до втрати герметичних властивостей. При контакті з нагріваються елементами важливо забезпечити потрібний рівень теплоізоляції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button