Всесвіт

Дивні звуки на Марсі

Сейсмічний експеримент внутрішньої структури, або просто високочутливий сейсмометр SEIS, встановлений на апараті InSight, зміг вловити і записати слабкі шуми, включаючи вітер, а також землетруси, що відбуваються на Червоній планеті.

На сайті Лабораторії реактивного руху опубліковано дві аудіозаписи: перша була зроблена 22 травня 2019 року (173-й марсіанський день місії), друга — 25 липня 2019 року (сол 235-й).

https://soundcloud.com/nasa/quake-sol-173
https://soundcloud.com/nasa/quake-sol-235

Ультразвукові сигнали, які чує прилад SEIS, значно нижче діапазону людського слуху, тому їх прискорили і злегка обробили. Перший землетрус був магнітудою 3,7, друге -3,3.

«Цей [землетрус на Марсі] володів дивно високочастотним сигналом по сейсмічному у порівнянні з тими, що наукова команда чула досі. Більш ніж з 100 подій на Червоній планеті, вивчених на сьогодні, близько 21 вважаються землетрусами. Інші також можуть бути землетрусами, але наукова група не виключає і інших причин. <…> Кожний землетрус — це гул», — повідомляють співробітники космічного агентства.

Марс не має тектонічних плит, які могли б стати причиною марсотрясіній. Тому такі події викликані охолодженням і скороченням, які і створюють тріщини в корі. І в той час як на нашій планеті землетрусу тривають по кілька секунд, завдяки комірчастій поверхні,  марсотрясіння Марса можуть тривати близько хвилини.

Вивчення сейсмічної активності Марса дозволить вченим зрозуміти, як влаштована і сформована сама планета.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button