Людина

Вчені пов’язали повільну ходьбу зі старінням мозку

Дослідники вважають, що темп пересування та інтелектуальні здібності тісно пов’язані.

Вчені з Університету Дюка в Північній Кароліні знайшли зв’язок між пересуванням людини та її інтелектуальними показниками. Свої висновки вони опублікували в журналі JAMA Network Open..

Усього в дослідженні взяли участь 900 осіб з Нової Зеландії. На момент проведення тестів їм виповнилося 45 років: стан здоров’я вчені фіксували з раннього віку. Такий підхід дозволив виявити цікавий взаємозв’язок. Люди, що мали в ранні роки низький коефіцієнт інтелекту, слабкі мовні здібності і погану моторику, в середньому віці повільніше пересувалися.

«Лікарі знають, що люди, які повільно ходять у свої 70 або 80, помирають частіше, ніж більш швидкі ходоки тих же років», — говорить один з авторів дослідження Террі Моффітт (Terrie E. Moffitt).

Подальші дослідження показали ряд цікавих особливостей. У 45-річному віці учасники експерименту пройшли через процедуру МРТ (магнітно-резонансна томографія). Як виявилося, у людей, що віддають перевагу повільному темпу ходьби, менший в порівнянні з іншими учасниками тестів обсяг мозку, а також нижча щільність його кори. Крім цього в даних людей вчені спостерігали ознаки, які свідчать про хвороби малих судин. Дослідники вважають, що все це можна об’єднати терміном «старіння мозку».

Важливо відзначити, що у цієї групи добровольців спостерігалися і виражені зовнішні ознаки старіння. Іншій групі учасників експерименту показали фото, і, на думку спостерігачів, більш «повільні» люди виглядали старшими, ніж любителі швидкої ходьби.

Треба думати, в майбутньому вчені зможуть більш детально встановити причинно-наслідкові зв’язки всіх цих явищ і дати рекомендації, спрямовані на те, щоб уникнути більш ранньому старінню мозку.

Нагадаємо, раніше інша група дослідників прийшла до висновку, що відчуття швидкоплинності життя є наслідком уповільнення здатність мозку обробляти інформацію.

Крім цього, в одному з більш ранніх досліджень фахівці побудували модель, що пояснює те, чому з віком спостерігається погіршення пам’яті. Вчені прийшли до висновку, що причиною цього є пошкодження кровоносних судин мозку. Найменші кровоносні судини в мозку — капіляри — схильні до підвищеного стресу, що викликає пошкодження клітин. При цьому мозок не отримує необхідну кількість кисню, що погіршує його функціональні можливості.

Кнопка «Наверх»
Закрыть