Відео

Дивовижне перетворення гусениці в метелика (відео)

Перетворення гусениці в метелика зазвичай протікає безшумно, всередині твердої непрозорої оболонки, яка захищає лялечку, поки та формує свої чудові крила. У 2015 році на літньому курсі у Вудс-Холі (штат Массачусетс, США) кілька аспірантів придумали відносно простий спосіб більш детально вивчити цю метаморфозу.


Аарон Померанц з Університету Берклі тепер використовує його для дослідження утворення кольору в крилах метелика. Отримуючи по одному зображенню кожні 20 хвилин, він об’єднав близько 1000 з них, щоб показати в таймлапсі вісім днів перетворення лялечки в метелика — і ця трансформація просто заворожує!

У чому ж полягала ідея? Джуліан Кімура з Гарвардського університету і Райан Нулл з Каліфорнійського університету в Берклі зробили мікророзтин з одного боку гусениці і витягли крапельку клітин, що утворюють згодом переднє крило метелика. Після цієї нешкідливої операції вони залишили гусеницю коконитися. Видалені клітини створили вікно, що дозволило спостерігати за формуванням барвистого крила в режимі реального часу.

За словами Померанц, інші дослідники пробували знімати оболонку під час коконення, але цей метод трохи простіший. «Зазвичай лялечки покриті тонкою кутикулою. Ми просто видаляємо кілька клітин, щоб отримати вікно».

Метелики, які розвиваються в результаті цих експериментів, продовжують жити в теплицях Берклі. Як пояснює Померанц, сенс досліджень в документуванні формування структурного кольору. Деякі кольори в крилах птахів і метеликів, наприклад, чорні або жовті, можуть створюватися пігментами. З іншого боку, синій являє собою те, що називається структурним кольором: він утворюється взаємодією світла з крихітними наноструктурами в крилі.

Перегляд формування кольорового крила в режимі реального часу показує, як зміна товщини крила створює яскравий синій структурний колір. «Щаслива випадковість в лабораторії відкрила новий шлях для вивчення цього процесу. Вперше ми змогли побачити, як народжується структурний колір».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button