Технології

Для створення екологічного бетону пісок замінили морською глиною

Вчені з Національного університету Сінгапуру представили нову технологію виготовлення бетону. Вона дає можливість отримувати високоміцний матеріал, виключає застосування великої кількості небезпечних речовин і дозволяє використовувати в якості сировини низькосортну глину.

В традиційний склад бетонної суміші входить пісок, який грає роль наповнювача, додає будівельному матеріалу обсяг і міцність. Згідно зі звітом ООН за 2019 рік, зростання урбанізації викликало триразове збільшення споживання піску за останні два десятиліття, що веде до виснаження його природних запасів. Крім того, отримання якісного піску пов’язано з великими викидами парникових газів, а наночастки оксиду кремнію, що входять до його складу є канцерогеном.

Для Сінгапуру, розташованого на островах, проблема дефіциту піску особливо актуальна, що і спонукало вчених Національного університету шукати альтернативу цьому компоненту бетону. В результаті своїх досліджень вони виявили, що будівельний пісок можна замінити морською глиною, яка в Сінгапурі повсюдно в надлишку залишається після проведення земляних робіт.

Перед додаванням в бетон сиру глину, крім іншого, нагрівають до 700 ° C, щоб надати їй властивості, які забезпечують хороше зчеплення з іншими компонентами. Вчені встановили, що підготовленим таким чином матеріалом можна замінювати до половини будівельного піску, необхідного для виробництва бетонної суміші.

Для створення екологічного бетону пісок замінили морської глиною

За словами дослідників, в результаті виходить ультрависокоміцний бетон, який екологічніший і довговічніший, ніж звичайний. Покращені характеристики матеріалу дозволяють зменшити розміри виготовлених з нього конструктивних елементів без зниження надійності готової будови.

Надалі вчені планують досліджувати питання використання у складі бетонної суміші інших матеріалів, що утворюються як побічний продукт, і можливість заміни місцевим морським піском річкового будівельного піску, який Сінгапуру доводиться імпортувати.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button