Технології

Біоактивні паперовий пакет вбиває бактерії, що викликають псування продуктів

У більшості продуктових магазинів всі свіжі продукти або заздалегідь загортають в поліетиленову плівку, або поміщають в поліетиленові пакети, які споживачі часто викидають. Однак новий пакет з біоактивного паперу скоротить використання пластика, а ще він легко переробляється.

Пакет, який зараз розробляється в Дослідницькому інституті Fraunhofer, не тільки запобігає висиханню продуктів всередині, але і вбиває бактерії, що викликають псування продуктів. Крім того, у нього закривається верх, тому пакет можна використовувати кілька разів.

Основна частина сумки виготовлена з паперу, який повністю переробляється, а її внутрішня поверхня покрита сумішшю натурального воску і протеїну. Спеціальний шар наноситься на папір в рідкій формі.

Біоактивні паперовий пакет вбиває бактерії, що викликають псування продуктів
Покриття наноситься на папір стандартним рулонним способом. Інститут Фраунгофера

Бджолиний віск і віск з куща канделільї і пальми карнауба утворюють герметичний і водостійкий бар’єр. Антибактеріальні білки витягуються з таких рослин, як рапс, люпин і соняшник.

Всі воски та білки біорозкладні, легко доступні й визнані безпечними для харчових продуктів. Вчені вже вивчають можливість нанесення їх безпосередньо на харчові продукти, утворюючи їстівне покриття проти псування. Крім того, є надія, що білки в кінцевому підсумку можна буде отримати з сільськогосподарських відходів, які в іншому випадку компостували, спалили або викинули на звалища.

Пакет зберігає свої водонепроникні і антибактеріальні властивості після охолодження і заморозки. Біоактивні шари не завадить переробленню, пакет можна утилізувати з іншим папером.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button