Технології

Розроблено нейроінтерфейс для управління роботами силою думки

Дослідники розробили неінвазивні біосенсори, які дозволяють людям управляти різними пристроями за допомогою думок.

Інженери з Технологічного університету Сіднея представили вдосконалений інтерфейс мозок-комп’ютер. За допомогою графенових датчиків дослідники досягли високої провідності, простоти у використанні і надійності роботи пристроїв. Технологію можна використовувати для управління роботами, протезами, інвалідними колясками і машинами.

Нейроінтерфейс і графенові датчики. Зображення: Shaikh Nayeem Faisal et al., ACS Applied Nano Materials

Розробники використовували графеновий матеріал в поєднанні з кремнію для створення натільних твердих датчиків. Цей підхід вирішив проблеми корозії, довговічності і опору контакту зі шкірою, які перешкоджали повсякденному використанню існуючих технологій, кажуть інженери.

Датчики з шестикутним графеновим малюнком розташовуються на задній частині голови, щоб виявляти хвилі від зорової кори мозку. Контакти стійкі до суворих умов, тому їх можна використовувати в екстремальних умовах.

Процес виготовлення біосенсорів. Зображення: Shaikh Nayeem Faisal et al., ACS Applied Nano Materials

Управління пристроями здійснюється за допомогою спеціальної лінзи доповненої реальності, встановленої перед поглядом користувача. На екрані відображаються білі мерехтливі квадрати. Коли оператор концентрується на певному квадраті, його мозкові хвилі вловлюються біосенсором, а декодер переводить сигнал в команди.

Наша технологія може видавати не менше дев’яти команд за дві секунди. Це означає, що у нас є дев’ять різних типів команд, і оператор може вибрати одну з цих дев’яти протягом цього періоду часу, – говорить Чин-Тенг Лін, професор Технологічного університету Сіднея і співавтор розробки

Дослідники продемонстрували роботу пристрою для управління чотириногим роботом Ghost Robotics. Експеримент показав, що навчений оператор може керувати роботом з точністю до 94% без допомоги рук. Інженери вважають, що розробка знайде застосування у виробництві, аерокосмічної промисловості і охороні здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button