Наука

Для здоров’я виявилося важливо ходити не тільки багато, але і швидко

Відому пораду проходити десять тисяч кроків в день варто доповнити уточненням про швидкість. Нові дослідження показали, що корисніше за все не просто ходити, але і робити це в бадьорому темпі.

Вчені простежили за станом здоров’я людей, заодно вимірюючи середнє число кроків в день, які вони робили, і швидкість ходьби. Як і можна було очікувати, ходити багато виявилося корисним: у таких людей рідше розвивалися хронічні захворювання, і був нижче ризик передчасної смерті. При цьому особливо корисним виявилася швидка швидкість руху. Про роботу розповідається в двох статтях (1, 2), опублікованих в журналах JAMA Neurology і JAMA Internal Medicine.

Еммануель Стаматакіс (Emmanuel Stamatakis) і його колеги з Сіднейського університету скористалися відкритими анонімізованими даними UK Biobank, проекту, що відстежує життя і здоров’я добровольців, жителів Великобританії. Автори отримали інформацію про 78,5 тисячі осіб обох статей у віці від 40 до 79 років, пов’язавши активність їх ходьби (яка вимірювалася за допомогою фітнес-трекерів) зі станом здоров’я починаючи з 2013-2015 рр.і до 2021-го.

Щоб простежити вплив ходьби, з вибірки були виключені люди, у яких в перші ж роки моніторингу діагностували деменцію, рак або серцево-судинні захворювання. Крім того, були прийняті потрібні статистичні поправки – наприклад, для врахування того факту, що люди, які ходять більше, в цілому схильні рухатися швидше. Таким чином, вчені отримали кореляцію між числом і швидкістю зроблених кроків, з одного боку, і довготривалими змінами здоров’я, – з іншого.

Автори роботи зробили висновок, що кожні дві тисячі кроків в день корелюють зі зниженням передчасної смерті від будь-яких причин на 8-11 відсотків, аж до майже десяти тисяч кроків, коли цей ефект виходить на плато. Аналогічний зв’язок показаний для серцево-судинних і онкологічних захворювань. При проходженні близько 3800 кроків в день ризик розвитку деменції виявляється на 25 відсотків нижче, а при 9800 кроках – на 50 відсотків.

Швидкість ходьби також корелювала з падінням цих ризиків: чим швидше в середньому рухалася людина, тим меншими були у неї шанси і передчасної смерті, і розвитку деменції, і інших захворювань. Причому вплив швидкості був навіть більш значним, ніж кількості зроблених кроків.

“Десять тисяч кроків в день – це” золота середина” з точки зору користі для здоров’я, а швидка ходьба приносить додаткові переваги”, – уклав Метью Ахмаді (Matthew Ahmadi), один з авторів нової роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments