Земля

До 2050 року Україна може бути змушена розпочати імпортувати чисту питну воду

Ще до 2050 року Україна може бути змушена почати імпортувати чисту питну воду. Такий невтішний прогноз озвучив голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий на своїй сторінці у фейсбуці. За словами експерта, вже сьогодні у 9 випадках із 10 водопровідна вода, якою ми користуємося, містить шкідливі домішки, інформує Екополітика.

Image by _Marion from Pixabay

За даними Українського водного товариства до 90% заборів із водопроводу виявляють перевищені показники солей, заліза, марганцю, хлору та інших речовин. Яловий розповів, що у нещодавньому дослідженні з цієї теми зібрано кілька важливих фактів щодо якості води в Україні.

«Ключовою проблемою є критичний стан мереж, у яких недостатньо очищена рідина додатково забруднюється», – зазначив експерт.

Не меншою проблемою є те, що українські гігієнічні вимоги до питної води перевіряють її на 86 забруднюючих речовин. У країнах Європейського Союзу контролюють вміст щонайменше 100 речовин. З огляду на це, відрізняється і вартість послуги: наприклад, у Києві 1 кубометр холодної води коштує 13 гривень, а в ЄС – 3,5 євро (приблизно 108,5 гривень). В той самий час Німеччина щороку спрямовує на технічне переоснащення водопроводу та каналізації по 7 млрд. євро. В Україні валовий дохід водоканалів становить лише 1 млрд євро на рік.

Експерт нагадав, що у держбюджеті на 2022 рік на програму «Питна вода в Україні» закладено 1 млрд гривень. Загалом вона коштуватиме державі більш ніж 28 мільярдів. «У результаті, щоб мати питну воду нормальної якості, Україна має інвестувати значні кошти в модернізацію системи водопостачання та інші пов’язані речі. До того ж треба робити це вже сьогодні, адже у ХХІ столітті цінність цього ресурсу у світі лише зростатиме», – резюмував Яловий.

За даними Waternet, найкраща якість водопровідної води в Україні у Волинській області, де використовують переважно підземні джерела. Водночас місцевою проблемою є її висока жорсткість. Найгірша вода з крану у мешканців Дніпропетровської області – у ній у рази перебільшено вміст марганцю, спостерігається велика кількість органічних забруднювачів, підвищена каламутність та окислюваність.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button