Технології

Дослідження: енергія вітру і сонця до 2030 року стане дешевшою, ніж аналоги

Нове дослідження показало, що енергія вітру і сонця до 2030 року стане дешевшою, ніж аналоги. Про це повідомляється в доповіді некомерційного аналітичного центру Carbon Tracker Initiative.

Згідно з їхніми розрахунками, будівництво нових вітряних і сонячних електростанцій буде дешевшим, ніж експлуатація вугільних електростанцій на всіх основних ринках. Наприклад, в Австралії, де ціни на виробництво «зеленої» енергії вже можна порівняти з неекологічними аналогами, це ставить під загрозу інфраструктуру виробництва енергії з вугілля, вартістю 26 млрд. доларів.

Автори доповіді визнають, що ця тенденція не обов’язково означає, що протягом наступного десятиліття вугільна енергетика буде витіснена з ринку. У документі наголошується, що деякі уряди ефективно стимулюють розвиток «зелених» електростанцій за допомогою програм регулювання і субсидує їх. Це почне приносити їм прибуток протягом наступних десяти років.

За їх словами, сонячна енергія й енергія вітру вже дешевше в більшій частині Китаю і половині австралійських станцій.

Група також зазначає, що вугільна енергетика залишатиметься на ринку довше, якщо її будуть субсидіювати. Carbon Tracker Initiative закликала уряди блокувати нові вугільні проєкти і поступово припиняти роботу наявних електростанцій, що дозволить поновлюваним джерелам енергії конкурувати з ними на рівних умовах.

Співавтор звіту Метт Грей зазначив, що інвестиції у вугілля можуть стати «мертвими активами». Аналіз показав, що уряди ризикують витратити понад 600 млрд. доларів США даремно.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»