Головна / Технології / Вчені надрукують в космосі м’ясо і рибу на біопринтері

Вчені надрукують в космосі м’ясо і рибу на біопринтері

Вчені з Ізраїлю і США планують у вересні направити на Міжнародну космічну станцію (МКС) клітинний матеріал м’яса і риби, щоб космонавти надрукували зразки в 3D-біопринтері. Про це журналістам повідомив керуючий партнер лабораторії біотехнологічних досліджень 3D Bioprinting Solutions Юсеф Хесуані.

«У вересні будуть направлені [на МКС] м’язові клітини. Це проекти, які ми робимо разом з двома лабораторіями з США і однієї — з Ізраїлю. Колеги з Ізраїлю поділяться з нами [наявними у них] клітинним матеріалом — там буде велика рогата худоба. Американські колеги передають нам клітини риби — кількох порід риб», — сказав Хесуані і зазначив також, що із закордонним клітинним матеріалом буде проведено ще ряд наземних експериментів.

Ще один експеримент в космосі буде проведено в серпні. «Будуть експерименти з живими матеріалами, і з неживими матеріалами — кристалами, аналогом кісткової тканини (кальцію фосфат). Ми будемо надсилати бактерії для формування біоплівки, для вивчення після того, як вони приземляться, ефектів антибіотикорезистенції», — уточнив Хесуани і додав, що також будуть друкуватися клітини кісткової тканини людини, клітини хрящової тканини і клітини щитовидної залози миші.

Після вдосконалення кювети (приладу, де відбувається збірка мікроорганів при 3D-друку), створення і наземні випробування якої проходять на Землі, планується друк трубчастих органів в 3D-біопринтері на Міжнародній космічній станції. «У нас магнітно-акустичні системи повинні політати в 2020 році. Будемо друкувати трубчасті структури — сечовід, уретру, судини», — сказав Хесуані.