Технології

Вчені надрукують в космосі м’ясо і рибу на біопринтері

Вчені з Ізраїлю і США планують у вересні направити на Міжнародну космічну станцію (МКС) клітинний матеріал м’яса і риби, щоб космонавти надрукували зразки в 3D-біопринтері. Про це журналістам повідомив керуючий партнер лабораторії біотехнологічних досліджень 3D Bioprinting Solutions Юсеф Хесуані.

“У вересні будуть направлені [на МКС] м’язові клітини. Це проекти, які ми робимо разом з двома лабораторіями з США і однієї – з Ізраїлю. Колеги з Ізраїлю поділяться з нами [наявними у них] клітинним матеріалом – там буде велика рогата худоба. Американські колеги передають нам клітини риби – кількох порід риб”, – сказав Хесуані і зазначив також, що із закордонним клітинним матеріалом буде проведено ще ряд наземних експериментів.

Ще один експеримент в космосі буде проведено в серпні. “Будуть експерименти з живими матеріалами, і з неживими матеріалами – кристалами, аналогом кісткової тканини (кальцію фосфат). Ми будемо надсилати бактерії для формування біоплівки, для вивчення після того, як вони приземляться, ефектів антибіотикорезистенції”, – уточнив Хесуани і додав, що також будуть друкуватися клітини кісткової тканини людини, клітини хрящової тканини і клітини щитовидної залози миші.

Після вдосконалення кювети (приладу, де відбувається збірка мікроорганів при 3D-друку), створення і наземні випробування якої проходять на Землі, планується друк трубчастих органів в 3D-біопринтері на Міжнародній космічній станції. “У нас магнітно-акустичні системи повинні політати в 2020 році. Будемо друкувати трубчасті структури – сечовід, уретру, судини”, – сказав Хесуані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button