Земля

Дослідження: енергією вулканів можна живити цілі континенти

Згідно з новим дослідженням Лідського університету, виверження вулканів здатні вивільнити величезну кількість енергії. Її досить для того, щоб живити всі населення США і навіть деякі континенти.

Виверження глибоководних вулканів довгий час вважалися марними з точки зору виділення енергії. Вчені відзначають: серед їхніх колег вважалося, що наземні вулкани виглядають вражаюче, вони розсіюють попіл по навколишньому середовищу, а глибоководні виверження призводять лише повільно рухомі потоки лави.

Але дані, зібрані дистанційно керованими апаратами в глибинах північно-східної частини Тихого океану і проаналізовані вченими Університету Лідса, виявили зв’язок між способом розсіювання попелу під час підводних вивержень і створенням великих і потужних потоків підігрітої води, що піднімаються з дна океану (вчені називають їх мегатрубами).

Вони містять гарячу воду, багату хімічними речовинами. Розміри мегатруб величезні, обсяги води в них еквівалентні 40 мільйонам олімпійських басейнів. Їх знаходили над різними підводними вулканами, але їх походження залишається невідомим. Результати нових досліджень показують, що вони швидко формуються під час виверження лави.

Вчені розробили математичну модель, яка показує, як попіл підводних вивержень поширюється на відстані декількох кілометрів від вулкана. Вони використовували модель попелу, що осів в результаті історичного підводного виверження, щоб реконструювати його динаміку. Це показало, що швидкість енергії, яка вивільняється і необхідної для перенесення попелу на довгі відстані більше, ніж енергія, яку споживає все населення США.

Дослідження показали, що підводні виверження призводять до утворення мегатруб, але виділення енергії відбувається настільки швидко, що вона не може бути забезпечена тільки з розплавленої лави. Замість цього в дослідженні робиться висновок про те, що підводні вулканічні виверження призводять до швидкого виливання гарячих рідин в земній корі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button