Земля

Вчені знайшли спосіб викоренити малярію

Вчені прийшли до висновку, що препарати, які діють на один білок малярійного плазмодія, допоможуть лікувати малярію на будь-якій стадії і врятувати безліч життів. Як зазначили фахівці, результати дослідження дозволять створити препарати нового покоління, які допоможуть викоренити малярію.

Раніше ВООЗ офіційно оголосила про повну перемогу над малярією в Аргентині та Алжирі. Кількість країн і територій, вільних від цього захворювання, досягла 38.

На поточний момент ефективність вакцини від малярії становить близько 40%. Згідно зі статистикою ВООЗ, жертвами малярії стали сотні мільйонів людей у всьому світі. Щорічно жертвами хвороби стає більш 400 тисяч життів щороку. Десятиліття застосування препаратів на основі хімії, які призначені для знищення шкідливих комах, зробили багато штамів хвороби стійкими.

У червні вчені з американського університету Меріленд заявили про те, що знайшли спосіб знищити до 99% популяції малярійних комарів. Вони створили грибок, модифікований на генетичному рівні за допомогою отрути австралійських павуків.

Грибок був розроблений командою UMD на чолі з заслуженим професором ентомології Раймондом Сент-Леже. Він був випробуваний на комах, які мешкають на території кількох сіл африканської країни Буркіна-Фасо.

Вчені модифікували геном грибка за допомогою отрути австралійських павуків. Винахід було протестовано в імпровізованому селі площею 600 «квадратів», в якому розмістили 1000 чоловічих особин малярійних комарів та 500 жіночих. Через 45 днів вижили тільки 13 самців.

Винищення комах відбулося всього за час життя двох поколінь, що неймовірно швидко. Отримано винятковий за своєю ефективністю спосіб боротьби з одним з найнебезпечніших паразитів у світі.

Ще одна відмінна особливість розробленого грибка — його специфічність. Він не діє на бджіл та інших комах, але знищує виключно москітів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button