Всесвіт

Виявлена мертва зірка, що обертається навколо своєї осі за секунду (фото+відео)

Астрономи виявили пульсар – щільну і швидко обертову нейтронну зірку, яка посилає радіохвилі в космос – за допомогою низькочастотного радіотелескопа в глибинці Австралії.

Новий пульсар виявлений телескопом Murchison Widefield Array (MWA) у віддаленому районі Західної Австралії. Вчені вперше виявили пульсар за допомогою MWA. Вони впевнені – це лише перша знахідка з багатьох. Пульсари народжуються в результаті наднових – коли масивна зірка вибухає і вмирає, вона може залишити після себе зруйноване ядро, відоме як нейтронна зірка.

Виявлена мертва зірка, що обертається навколо своєї осі за секунду

Виявлена мертва зірка, що обертається навколо своєї осі за секунду

Пульсари швидко обертаються і випускають електромагнітне випромінювання зі своїх магнітних полюсів.

Астроном з ICRAR-Curtin доктор Рамеш Бхат сказав, що недавно відкритий пульсар знаходиться на відстані понад 3 000 світлових років від Землі і обертається приблизно раз в секунду.

«Це неймовірно швидко в порівнянні зі звичайними зірками і планетами», – сказав він. Доктор Бхат пояснив, що відкриття було зроблено з використанням близько 1% обсягу даних, зібраних для дослідження пульсарів.

Ці космічні об’єкти використовуються астрономами, наприклад, для перевірки законів фізики в екстремальних умовах. До речі, ложка речовини нейтронної зірки буде важити мільйони тонн. Їх магнітні поля – одні з найсильніших у Всесвіті – приблизно в 1 000 мільярдів разів сильніше, ніж у Землі. Таким чином, вчені можуть використовувати їх, щоб займатися фізикою, яка недоступна ні в одній з лабораторій.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button