Екологія

Дослідження: мікропластік знайшли в рекордній кількості видів тварин

Вчені з Нової Зеландії представили нове дослідження, в якому вони знайшли мікропластик в організмі рекордної кількості видів. Вони вимагають втручання влади десятків країн, щоб зупинити цю тенденцію.

Дослідники закликали владу різних країн втрутитися в ситуацію з масштабами попаданням мікропластику в організм диких тварин. Вони зафіксували 1557 видів по всьому світу, які вживали пластик в їжу.

Науковий співробітник дослідницької групи з екології китоподібних (CERG) Університету Мессі доктор Габріель Маховський-Капуска зазначає, що нові цифри викликають тривогу у зв’язку з широким розповсюдженням наземних і прісноводних видів тварин, а не тільки морських мешканців. «Це демонструє широке зараження більше половини хребетних».

Нова стаття, опублікована в журналі Science, являє собою найбільш повний на сьогодні звіт про попадання пластика в організм тварин, включаючи наземні, прісноводні і морські середовища.

Співавтор огляду відзначає, що протягом багатьох років основним поясненням проковтування пластика було те, що його плутали зі здобиччю, яку тварини зазвичай вживають в їжу. Однак тепер дослідники припускають, що процес став набагато складнішим.

«Потрібно враховувати безліч факторів, включаючи наявність пластика в навколишньому середовищі, живильний статус тваринного і його кормову стратегію. Ці характеристики відіграють важливу роль для розуміння ризиків проковтування пластика у кожного виду », – відзначають вчені.

Дослідники додали, що є дуже маленька ймовірність того, що види зможуть адаптуватися у відповідь на забруднення пластиком. «Якщо це і відбудеться, то в різних еволюційних тимчасових масштабах, тому втручання людини вкрай необхідно».

Нова Зеландія до 2025 року відмовиться від використання одноразового пластику – це і є приклад втручання, про який говорять вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button