Всесвіт

Дослідники показали, коли потрібно знищувати астероїд, щоб захистити Землю

Вчені з’ясували, як різні орбіти астероїдів і розподілу швидкостей фрагментів впливають на долю їх осколків. Це допоможе зрозуміти, в який момент потрібно “атакувати” астероїд, щоб уникнути людських жертв.

Кінетичний удар або ядерний вибух можуть призвести до відхилення астероїда від курсу. Однак, якщо об’єкт був виявлений занадто пізно і часу дуже мало, може спрацювати інший варіант — розбити астероїд на безліч невеликих розсіяних фрагментів. Саме про цей підхід часто думають люди, коли уявляють собі планетарну оборону. Звичайно, дослідники воліли б мати більше часу для підготовки захисних маневрів, але багато навколоземних астероїдів залишаються невідкритими, тому варто бути готовими до будь-якого варіанту розвитку подій.

Автори нової роботи використовували гідродинамічні моделі, щоб розрахувати різні варіанти дій при астероїдної небезпеки. У вигляді моделі вчені використовували об’єкт у формі астероїда Бенну, відкритого в 1999 році, але в п’ять разів меншого його за розміром. Автори оцінювали, як зміниться орбіта об’єкта, і яка траєкторія буде у його осколків при різних сценаріях руйнування.

Результати, наведені в документі, убезпечують: для всіх п’яти розглянутих орбіт астероїдів руйнування всього за два місяці до дати зіткнення з Землею дозволило знизити кількість маси, яка досягне Землі, в 1000 або більше разів (99,9 відсотка маси не потрапляє на Землю). Для більшого астероїда розсіювання було б менш стійким, але навіть швидкості розсіювання, зменшені на порядок, призведуть до відсутності 99 відсотків маси Землі, якщо руйнування відбудеться принаймні за шість місяців до дати зіткнення.

Нова робота критично важлива для розуміння наслідків руйнування небезпечного астероїда, що наближається до землі. Автори написали програмне забезпечення під назвою Spheral, яке використовувалося для моделювання ядерного руйнування вихідного об’єкта. Дослідники використовували Spheral, щоб простежити гравітаційну еволюцію Хмари фрагментів астероїда, враховуючи їх вплив один на одного, а також гравітаційний вплив сонця і планет.

Стаття вчених опублікована в журналі Acta Astronautica.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button