Екологія

ООН попереджає про глобальну водну кризу. Проблема полягає не тільки в питних ресурсах

Понад п’ять мільярдів людей можуть постати перед труднощами в доступі до води до 2050 року. Про це говорять фахівці організації Об’єднаних Націй (ООН).

За даними ООН, вже у 2018 році 3,6 мільярда людей не мали належного доступу до води принаймні протягом одного місяця в році. За словами представників ООН, людство чекає на водну кризу.

За останні 20 років рівень води, що зберігається на суші (на поверхні, в надрах, в снігу і льоду) знижувався зі швидкістю один сантиметр на рік. Найбільші втрати припадають на Антарктиду і Гренландію, але багато густонаселені райони нижніх широт відчувають значні втрати питної води.

Крім того, що зростає ризик виникнення серйозної водної кризи. З 2000 року на землі зросла кількість стихійних лих, пов’язаних з повенями. Сьогодні кількість таких інцидентів зросла на 134% у порівнянні з їх числом 20 років тому. Більшість смертей і економічних втрат, пов’язаних з повенями, були зареєстровані в Азії.

Крім цього, на Землі з 2000 року продовжує зростати кількість посушливих періодів. З 2000 року тривалість посух збільшилися приблизно на 30%, Африка є найбільш постраждалим континентом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button