Всесвіт

Сонячний зонд NASA Parker починає марафон зі спостереження за Сонцем

Сонячний зонд NASA Parker був запущений в серпні 2018 року для семирічної місії з вивчення Сонця. Основним завданням корабля було глибоке занурення в зовнішню атмосферу, яка називається короною. Коли місія почалася, вчені очікували, що прилади на борту будуть збирати дані протягом приблизно 11 днів для кожного прольоту.

Але космічний корабель виявився вкрай стійкий, ніж очікувалося, і вчені почали збільшувати тривалість спостережень на послідовних орбітах. І під час цих додаткових спостережень вчені змогли побачити дуже дивні явища в потоці заряджених частинок, спрямованих зі Сонця, які називаються сонячним вітром. Тому дослідниками було прийнято рішення розширити цю місію. Нові спостереження почалися 9 травня і триватимуть до 28 червня.

«У нас тут є реальна можливість побачити те, що відбувається в регіонах, розташованих далеко від сонячної корони», – сказав в заяві NASA Нур Рауафі, дослідник проєкту Parker Solar Probe з Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса. «В той час як наша основна мета полягає в тому, щоб зрозуміти загадки сонячної корони і сонячного вітру ближче до Сонця, є свідчення, що вказують на дуже цікаву фізику того, що відбувається далеко від зірки», – сказав Рауафі. «У нас є можливість зібрати ці дані і подивитися, що вийде».

Таким чином, космічний апарат Parker Solar Probe в ході поточної місії включить свої інструменти, поки буде перебувати на відстані 101 мільйон кілометрів від Сонця, або майже в три рази далі, ніж під час звичайного прольоту. Тепер вченим доведеться почекати: під час прольоту Parker Solar Probe досить мовчазний, і космічний корабель не відправить дані на землю до кінця літа.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button