Наука

Дослідники виявили, що фруктоза пов’язана з хворобою Альцгеймера

Виявилося, що надлишок фруктози в організмі може викликати накопичення запальних білків в мозку людини, які є основною ознакою цього захворювання.

Вчені з Медичної школи Університету Колорадо виявили, що древній еволюційний шлях виживання, спрямований на пошук їжі, підживлювався виробленням фруктози в мозку – це в свою чергу може бути пов’язано з розвитком хвороби Альцгеймера у сучасних людей.

Голод був щоденною загрозою для стародавніх людей. У зв’язку з цим реакція виживання змусила їх шукати їжу. Але щоб пошук прожитку був ефективним, необхідні зосередженість, швидка оцінка, імпульсивність, спостережливість і сміливість. Для посилення цих якостей потрібно було заблокувати все, що заважало, наприклад, недавні спогади і увагу до часу. Фруктоза, різновид цукру, допомагала послабити мозкові центри, дозволяючи більше зосередитися на пошуку їжі.

Фруктоза обмежує приплив крові до кори головного мозку, яка відповідає за самоконтроль, а також до гіпокампу та таламусу. Одночасно з цим збільшується кровотік навколо зорової кори – області, пов’язаної з харчовою винагородою. У сукупності це допомагає стимулювати реакцію пошуку їжі.

Вчені припускають, що ця реакція виживання древніх людей тепер призводить до переїдання жирної, солодкої і солоної їжі, що приводить до надлишкового вироблення фруктози.

Команда вчених посадила декількох лабораторних щурів на дієту з переважанням фруктози і спостерігала за їх показниками Тау – і бета-амілоїдних білків в мозку, які спостерігаються при хворобі Альцгеймера. Через деякий час у гризунів почали з’являтися провали в пам’яті, втрата здатності орієнтуватися в лабіринті і запалення нейронів, що сигналізувало про розвиток деменції у тварин.

Люди з цим захворюванням також фіксують високий рівень фруктози в мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button