Наука

Дружба після сім’ї: чому сім’янинам складно дружити – відповідь вчених

Хто не знає про такі ситуації: побут — він і у мавп побут. Але що ж саме змушує ссавців забувати про своїх товаришів, відразу ж як вони обзаведуться партнером і дітьми?

бабуїни
Image by Gerhard G. from Pixabay

Дослідження не раз відзначали: в тваринному світі через конкуренцію між самцями – чоловіча дружба зустрічається не часто. Але серед гвінейських бабуїнів вона існує і вона міцніша, ніж у інших ссавців. Так, приятелі допомагають один одному, щоб підняти ранг у своїй соціальній ієрархії, а також захистити свою супутницю від інших мавп.

Однак бабуїни з великою кількістю приятелів в результаті проводять сильно менше часу з друзями після того, як в їхньому житті виникає самка і дитинчата. Бабуїни самостійно коригували вироблені ними соціальні звички для максимально успішного виконання репродуктивної функції.

Гвінейські бабуїни живуть у толерантному багаторівневому суспільстві. Самці підтримують міцні зв’язки з іншими самцями і не мають чіткої ієрархії рангів. Самки вільно вибирають статевих партнерів, залишаючись з одним і тим же самцем від декількох тижнів до декількох років.

«Чого ми поки не знаємо, так це чи допомагає чоловіча дружба залучати перших самок раніше або довше підтримувати статус репродуктивно активного самця», — додала старший автор дослідження Джулія Фішер. «Щоб відповісти на це питання, нам потрібно ще багато років спостережень», — завершила вона.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button