Наука

Фінські дослідники назвали найрозумнішу породу собак

У новому дослідженні понад тисячу собак 13 різних порід брали участь в тестах, покликаних визначити їх розумові здібності. Дослідження опубліковано в журналі Scientific Reports.

Бельгійська малінуа виявилася найрозумнішою з досліджуваних порід 

Люди “за замовчуванням” вважають собак розумними тваринами. Однак, щоб перевірити їх здібності і зробити висновок про інтелект, фінські вчені використовували набір тестів, які успішно зарекомендували себе в дослідженнях на інших видах тварин.

Тести включали завдання, які оцінювали найрізноманітніші види інтелекту – від здатності сприймати людські жести до просторової уяви. Деякі завдання також стосувалися пам’яті та здатності імітувати задану поведінку. Одне завдання полягало в тому, що собаці потрібно звернутися до свого власника за допомогою у вирішенні важкого завдання.

У дослідженні, що зайняло шість років, взяли участь понад тисячу собак 13 різних порід, які зарекомендували себе як найрозумніші компаньйони людини (наприклад, німецькі вівчарки). Дослідники обмежили кількість досліджуваних порід, щоб мати можливість протестувати якомога більше собак однієї породи (принаймні 40) для кращої достовірності результатів. Автори намагалися брати приблизно рівну кількість псів і сук віком близько трьох років, щоб виключити вплив статі і віку.

Собаки проходили тестовий набір, заробляючи певну кількість балів «на користь» своєї породи. Потім вчені підрахували бали і усереднили їх «по породі», що дозволило виявити переможця. Хоча собаки всіх обраних порід показали хороші результати, кращими виявилися бельгійські малінуа. Ці собаки, зовні нагадують німецьку вівчарку, але більш витонченої статури, багато років задіяні в поліцейській службі і відмінно себе показують. На другому місці опинилися бордер-коллі, на третьому — ховаварти. А ось німецькі вівчарки в трійку переможців не потрапили.

Німецька вівчарка вважається однією з найрозумніших порід собак

Варто відзначити, що результати дослідження аж ніяк не абсолютні, як в принципі будь-які спроби «ранжирування» тварин за підсумком обмеженої серії тестів. Як результати тестів IQ не можна вважати надійним мірилом людського інтелекту, так і будь-які інші тести дають нам лише приблизне уявлення про розумові здібності тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button