Земля

Два типи вірусу грипу не заразили жодної людини на планеті під час пандемії COVID-19

Під час пандемії COVID-19 випадки передачі грипу скоротилися настільки, що два типи вірусу грипу могли зникнути, повідомляє STAT.

Image by Bruno /Germany from Pixabay

У період пандемії COVID-19 кількість випадків грипу впало до історичного мінімуму. Експерти пов’язують це явище з носінням масок і іншими запобіжними засобами для боротьби з коронавірусом нового типу.

Два типи вірусів грипу не виявлялися ні у кого протягом року в усьому світі. Експерти ще не знають, вимерли вони, але якщо це дійсно так, медикам буде легше вибрати штами вірусів грипу для сезонної вакцини.

Сезонний грип викликають два сімейства вірусів грипу: грип A і грип B. Віруси грипу A діляться на «підтипи» на основі двох білків на їх поверхні, відомих як гемаглютинін (H) та нейрамінідази (N). Згідно з  Центром по контролю за захворюваннями і профілактики (ЦКЗ), зараз H1N1 і H3N2 циркулюють серед людей, і кожен з цих підтипів підрозділяється на підтипи.

Віруси грипу B, з іншого боку, не мають підтипів, але діляться на дві лінії, відомі як B / Yamagata і B / Victoria.

Один підтип H3N2, відомий як 3c3.A, не виявлявся з березня 2020 року. Згідно STAT, те ж саме можна сказати про лінії B / Yamagata.

Щороку вчені роблять вакцину проти грипу за кілька місяців до фактичного початку сезону поширення вірусу, спостерігаючи, які штами циркулюють у світі, а потім пророкуючи, які з них, ймовірно, поширяться в майбутньому сезоні. Знижена різноманітність підтипів грипу призведе до того, що штами в щепленні будуть відповідати циркулюючим.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button