ЕкологіяЗемля

Посухи стануть більш частими і суворими

Так як глобальна температура зростає, посухи стануть більш частими і суворими у багатьох регіонах планети протягом цього століття. Нове дослідження з участю NASA показало, що сухопутним екосистемам потрібно все більше і більше часу, щоб реабілітуватися від посухи в XX столітті. Тому в деяких районах неповне відновлення від посухи може стати новою нормою. Це може призвести до загибелі дерев та зростання викидів парникових газів.


Дослідницька команда під керівництвом Крістофера Швальма з Дослідницького центру Вудз-Хоул (США) зміряла термін відновлення після посухи в різних регіонах світу. Вчені використовували передбачення кліматичних моделей, перевірені спектрорадіометром MODIS на борту супутника «Терра» і наземними вимірами. Дослідники виявили, що відновлення після посухи займає більше часу у всіх наземних областях.

У двох найбільш уразливих регіонах — в тропіках і на північних широтах — реабілітація зайняла більше часу, ніж в інших частинах планети.

Моделі, які припускали, що ніяких нових обмежень на викиди парникових газів не буде введено (так званий «звичний» сценарій) показали, що «час між засухами стане коротшим періодом, необхідного для відновлення наземних екосистем». «Використовуючи наглядову точку з космосу, ми можемо бачити всі ліси Землі та інші екосистеми, які постійно і всі частіше страждають від посух, — говорить співавтор дослідження Джош Фішер. — Деякі з цих екосистем відновлюються, інші ні. Інформація від „очей” в космосі дозволяє перевірити минулий і поточні кліматичні симуляції. Вони, в свою чергу, допоможуть скоротити кількість невизначеностей у прогнозуванні майбутнього клімату».

Вчені стверджують, що час відновлення — вирішальна метрика для оцінки стійкості екосистем. Воно визначає ймовірність перетину переломного моменту, після якого дерева починають вмирати. Короткий період між засухами в поєднанні з довгим терміном відновлення може призвести до масштабної загибелі дерев, знижуючи здатність наземних екосистем поглинати атмосферний вуглець.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button