Поради

Двосторонній скотч для промислового застосування: характеристики та рекомендації

Ціле складається з частин: у промисловому виробництві не буває дрібниць, які не впливали б на кінцевий результат. А тому до вибору такої – на перший погляд незначної – деталі як скотч не можна підходити легковажно. Так на що ж слід звертати увагу, підбираючи двосторонню клейку стрічку?

Двосторонній скотч 3М використовують у багатьох галузях промисловості: будівельних роботах, виробництві меблів і автомобілів, поліграфії. І від конкретної сфери застосування безпосередньо залежать характеристики, необхідні від продукту.

Так, у сфері будівництва цінуються клейкі стрічки, здатні забезпечувати тривале і надійне з’єднання, стійке до вібрацій і деформацій. Цим критеріям відповідає скотч VHB, який також добре протистоїть перепадам температур, впливу ультрафіолетового випромінювання, вологості та хімічних речовин. Перелік матеріалів, з якими можуть успішно взаємодіяти такі двосторонні стрічки, доволі широкий: метали, деревина, оргскло, композити, пластики.

Для меблевої промисловості більш значущою є інша особливість двосторонніх клейких стрічок 3М. А саме: здатність скріплювати між собою різнорідні деталі з незбіжною площею дотику. Найбільшою мірою її демонструють стрічки на спіненій основі, завдяки високій початковій адгезії.

Схожі вимоги висуває до двостороннього скотчу і сфера виробництва автомобілів. Але там також знаходяться застосування і для тонких клейких стрічок: вони забезпечують майже непомітне, естетично привабливе з’єднання деталей. А також можуть використовуватися для ущільнення автомобільних дверей.

У поліграфії застосовуються, серед іншого, спеціалізовані моделі двосторонніх стрічок. Наприклад, стрічка для зрощування, яка призначена для склеювання рулонів паперу або плівки безпосередньо під час друкарського процесу. Також двосторонній скотч використовується для тимчасової фіксації друкарських кліше. Тут важливу роль відіграє легкість, з якою стрічку можна видалити з поверхні, не залишаючи на кліше слідів клею.

Крім наведеної вище умовної класифікації, існують й інші – більш індивідуальні – характеристики, які варто вивчити, вибираючи двосторонні клейкі стрічки для виробництва. Так, потрібно точно знати максимальну і мінімальну температуру в робочому цеху, ступінь вологість повітря і кількість УФ-випромінювання, а також природу хімічних речовин (як випарів, так і рідин), з якими доведеться зіткнутися з’єднанню.

Після, врахувавши всі потреби вашого виробництва і завдання, що стоять перед вами, ви легко зможете знайти відповідний двосторонній скотч на сайті Inta.pro – офіційного представника 3М в Україні. Якщо ж з вибором виникнуть будь-які труднощі, то ви можете звернутися за порадою до наших консультантів, використовуючи контактні дані, зазначені на сайті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button