Фото

Дитині з Мексики видалили 6-сантиметровий хвіст (фото)

Природа ніколи не дозволить людям забути про себе. Так, чудеса фізіологічного розвитку людини день за днем нагадують про себе. Ось, наприклад, недавній випадок дитини з Американського континенту.

Jam Press

Історія людства зовсім не замовчує про бородатих дам, сіамських близнюків, “живих скелетах”, “людей-собак”, “людину-слона” з Британії, гігантів, фріків з трьома ногами і двома пенісами або про “компрачікоси”, які спотворювали дітей. Але дитина не завжди страждає від рук дорослих: іноді сама природа дає про себе знати. Так, у 2022 році в Мексиці народилася абсолютно здорова дівчинка, та все ж лікарі здивувалися, коли виявили у неї справжнісінький хвіст відносно великого розміру.

Дослідження показали, що хвіст не був проявом будь-якої хвороби організму Jam Press

Лікарі на чолі з доктором Хосуе Руеда вважають, що нинішній випадок є першим, коли-небудь зареєстрованим в Мексиці. За словами медиків, дитина народилася доношеною, ускладнень під час вагітності не було, а у батьків дівчинки вже був повністю здоровий син. Хвіст помітили незабаром після того, як дитина з’явилася на світ. Лікарі відзначили, що кінцівка стирчала на кінці куприка дівчинки зі зсувом основи трохи вліво. Діаметр хвоста коливався від 3 до 5 мм, звужуючись до «загостреного» кінчика.

Докладний опис інциденту опубліковано в Journal of Pediatric Surgery Case Reports. Лікарі пишуть: “Структура [хвоста] була м’якою, покритою шкірою і тонким волоссям, її можна було пасивно рухати без болю, але спонтанних рухів не було. Дитина заплакала, коли структуру вщипнули голкою». В іншому, зазначається, новонароджена була здоровою, тести мозку, серця, слуху і сечі показали нормальні результати.

При видаленні хвіст склав близько 6 сантиметрів Jam Press

Людські хвости, загалом, діляться на дві категорії. “Псевдохвости” – це нарости, що нагадують хвіст, але викликані проблемами з хребтом або пухлинами. Тим часом “справжні хвости” містять м’язи, кровоносні судини та нерви, але не кістки — як у тварин. Вважається, що з ембріонального хвоста розвиваються всі діти в утробі матері, але зазвичай він знову «всмоктується» в тіло, утворюючи куприк.

Сканування показало, що хвіст дівчинки з Мексики не був наслідком проблеми з хребтом, наприклад, спінальної дизрафії — це стан, коли хребет/куприк не формується належним чином і може спричинити появу наросту хвоста. Лікарі незабаром виписали дитину і повторно оглянули її, коли дівчинці виповнилося два місяці. Вона мала здорову вагу і зріст, а хвіст виріс на 0,8 см (0,3 дюйма).

Ніяких інших проблем зі здоров’ям у дівчинки не було, як і не було проявів особливих мутацій в її родині Jam Press

Хірурги видалили хвіст під час невеликої операції, яка проводилася під місцевою анестезією. Подальший аналіз хвоста показав, що він містить м’які тканини, артерії, вени та пучки нервів. Команда дослідників зазначила, що людські «справжні хвости» зустрічаються «вкрай рідко»: до 2017 року було виявлено всього 195 випадків, найдовший хвіст становив 20 см (7,9 дюйма). Найчастіше вони зустрічаються у хлопчиків, при цьому кожна 17-а дитина з хвостом також страждає порушенням росту головного мозку або черепа.

Як правило, хвости не помічають до тих пір, поки дитина не народиться: часто лікарі не знають, чим викликано прояв/мутація. Людські предки втратили (організм перестав формувати) свої хвости, коли люди еволюційно відокремилися від мавп близько 20 мільйонів років тому. Варто відзначити, що в деяких релігіях і культурах людські хвости вважаються священними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button