Всесвіт

“Дивному” Урану потрібна своя місія: вчена пояснила чому

До 2032 року вирівнювання Юпітера з Землею дозволить здійснити гравітаційний маневр для запуску зонда в бік Урана.

Кетлін Мандт, вчений-планетар з лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса, опублікувала статтю «Перспективи» в журналі Science. У ній вона пояснює, чому НАСА має відправити спеціальний зонд до Урану. Згідно з її аналізом, ідеальне вікно для запуску буде в 2032 році. Так що, якщо представники агентства прислухаються до планетолога, то у НАСА є майже десять років на підготовку до місії.

Вчені-планетологи витратили на вивчення Марса набагато більше часу, ніж інших планет. Частково через його безпосередню близькість, частково через те, що Марс має поверхню як таку, на яку можуть приземлятися кораблі. Такі об’єкти, як газові гіганти з щільною атмосферою важче вивчати. Особливо якщо на них немає місця для посадки.

Проте, стверджує Мандт, такі дослідження важливі. І почати варто саме з урану. Вона підкреслює, що зараз дуже вдалий час, щоб почати планування місії. До 2032 року вирівнювання Юпітера з Землею дозволить здійснити гравітаційний маневр для запуску зонда в бік Урана. Вчена навіть пропонує назву для зонда – “Орбітальний Зонд Урана” (UOP, Uranus Orbital Probe).

Уран вважається найдивнішою планетою Сонячної системи через його нахил на 90 градусів відносно траєкторії орбіти. Створюється враження, що він котиться по площині. Нахил створює на планеті екстремальні сезонні коливання, оскільки він обертається навколо Сонця раз на 84 роки.

За всю історію Уран “відвідував” тільки один космічний корабель — “Вояджер-2” в 1986 році. І то, він пролітав повз планети, його метою був Нептун.

Уран вважається крижаним гігантом завдяки двом важким елементам, що складають основну частину його атмосфери: гелію та водню. Він також має 27 супутників, які обертаються навколо планети, і «дивні кільця».

Про уран відомо не так багато, тому НАСА потрібно вивести зонд на постійну орбіту навколо нього. Так вчені отримають дані про атмосферу і ядро планети. Можливо, вчені зрозуміють причину дивного нахилу Урану і як формуються крижані гіганти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button