Наука

Вчені розглянули зміни структури мозку пілотів винищувачів

Вчені проаналізували мозкову активність пілотів винищувачів F16, щоб зрозуміти, як вони адаптуються до нестандартних умов.

Image by David Mark from Pixabay

Підлаштовуючись під зміни умов, людський мозок здатний змінювати свої функції і структуру. Цей процес називається нейропластичністю і має важливе значення для навчання та адаптації.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Physiology, вчені з Антверпенського університету розглянули функціональні зв’язки мозку у пілотів-винищувачів і виявили специфічні зміни. Ці зміни можуть бути схоже на ті, що відбуваються з астронавтами.

Вчені провели МРТ-сканування мозку 10 пілотів бельгійських ВПС, а потім порівняли скани з 10 не-пілотами з контрольної групи. Всі учасники були повністю здорові і не мали в анамнезі хвороб або травм головного мозку.

В цілому, пілоти мали менший зв’язок в областях мозку, що обробляють сенсомоторну інформацію, що може вказувати на адаптацію мозку до екстремальних умов під час польоту.

Однак аналіз виявив помітну різницю в структурі мозку не тільки між цими двома групами, але і в межах однієї групи – між досвідченими та недосвідченими пілотами.

У досвідчених пілотів також виявився підвищений зв’язок в лобових областях мозку. Ймовірно, це пов’язано з когнітивними потребами управління складним реактивним літаком. Пілоти-ветерани також швидше обробляють вестибулярну та зорову інформацію порівняно з недосвідченими.

Все це говорить про те, що структура мозку може поступово зміняться зі збільшенням кількості льотних годин.

За словами дослідників, більш детальний аналіз мозку льотчиків допоможе зрозуміти про можливі зміни мозку астронавтів під час тривалих космічних польотів, оскільки вони відчувають схожі навантаження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button