Екологія

Екологи закликають врятувати Куяльницький лиман від знищення

Питання стосується намірів щодо будівництва автомобільної дороги М-28 Одеса – Южний /М-14/ з під’їздами (обхід Одеси) на ділянці км 0 — км 8, та розміщення об’єктів інфраструктури поряд і безпосередньо в долині, в т. ч. охоронній зоні водного об’єкта національного та міжнародного значення «Куяльницький лиман».

Про це йдеться у Фейсбуці організаторів мирного протесту на Одещині й авторів звернення до урядовців.

Екологи  стурбовані подіями щодо «просування» проєкту Генерального плану с. Корсунці Красносільської сільської ради й одночасного внесення змін до нього на одній сесії, які відкриють можливості реалізації необґрунтованих, екологічно-шкідливих і незаконних інфраструктурних, техногенно-небезпечних проєктів у природній зоні ландшафтного комплексу Куяльницького лиману та інших протизаконних дій у сфері планування/містобудування та господарського природокористування, в т. ч. ізолювання природного об’єкта та/або обмеження доступу громадян України до Куяльницького лиману внаслідок планованої діяльності.

«Ці питання мають міжтериторіальний характер — охоплюють декілька адміністративно-територіальних одиниць і мають регіональний та державний рівень, оскільки стосуються унікального природного об’єкта державного та міжнародного значення — Куяльницького лиману та його надзвичайно вразливого природного комплексу. Тому потребують кваліфікованого та всебічного розгляду, вирішення на більш високому рівні управління, аніж рівень територіальної громади та сільської ради», — йдеться в тексті звернення.

Підтримати підписами  відкрите звернення за збереження Куяльницького лиману можна всім небайдужим.
Підписати паперові документи можна буде завтра, 2 червня, з 10 до 12 години під Одеською обласною адміністрацією, де пройдуть мирні збори на захист Куяльницького лиману.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button