Наука

Експерти ВООЗ розповіли, як стримати віспу мавп

ВООЗ заявляє, що віспу мавп можна стримати, але необхідні негайні дії. Для стримування спалаху необхідні раннє виявлення та ізоляція випадків.

Країни повинні діяти швидко, щоб стримати поширення віспи мавп, заявив у п’ятницю Високопоставлений чиновник Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомляє Reuters. Майже тиждень тому цілих 12 країн, які не є ендемічними щодо вірусу віспи мавп, повідомили про підтверджені випадки захворювання.

«Ми думаємо, що якщо приймемо правильні заходи зараз, то, ймовірно, зможемо легко стримати це, — заявила Сільві Бріан, директор ВООЗ з глобальної готовності до інфекційних небезпек, на щорічній Асамблеї агентства ООН. – Ми не знаємо, чи бачимо ми тільки вершину айсберга або є ще багато випадків, які не виявили в спільнотах».

«Ми вважаємо, що ключовим пріоритетом нині є спроба стримати цю передачу в неендемічних країнах», — додав Бріан, зазначивши, що для стримування спалаху необхідні раннє виявлення та ізоляція випадків, а також відстеження контактів.

“Розслідування справи, відстеження контактів, ізоляція будинку будуть кращими варіантами”, – сказала Розамунд Льюїс, глава Секретаріату ВООЗ з віспи, який є частиною програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій.

На цей час хворобу можна лікувати за допомогою вакцин проти віспи, і Бріан сказав, що держави повинні обмінюватися інформацією про запаси вакцин першого покоління. «Ми не знаємо точної кількості доз, наявних у світі, тому ми закликаємо країни звертатися до ВООЗ і повідомляти нам, які їхні запаси”, – сказала вона.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button