Всесвіт

У кратер вічної темряви на Місяці відправлять дослідницьку місію

Китайська місячна місія “Чан’е-7”, яка буде запущена в 2024 або 2025 році, планує досліджувати кратери вічної темряви — постійно затінені області на поверхні Місяця. Основне завдання місії – пошук водяного льоду.

Дослідники з університету Фудань опублікували в Journal of Deep Space Exploration статтю про вибір місця для посадки в “постійно затіненому регіоні”. У роботі повідомляється, що місія “Чан’е-7” спробує виконати високоточну посадку з фіксованою точкою в освітленій Сонцем області поруч з кратером вічної темряви на Місяці. Розглядається варіант посадки на краю кратера, розташованого біля Південного полюса супутника.

Кратер вічної темряви — (кратер вічної тіні) – область на поверхні небесного тіла в Сонячній системі, яка постійно знаходиться в тіні й ніколи не освітлюється Сонцем. Такі зони розміщуються в полярних регіонах небесних тіл з незначним нахилом осі обертання.

Завдяки низькій температурі всередині кратерів вічної темряви (близько -230С) у них уловлюються різні летючі сполуки – наприклад, водяний лід, метан, вуглекислий газ і аміак.

Місія “Чан’е-7” планує дослідити ці запаси. Вона буде складатися з декількох космічних апаратів: орбітальний апарат, супутник-ретранслятор, посадковий модуль, всюдихід і «міні-літаючий детектор». В якості основного проекту-кандидата називається шестиногий рухливий повторюваний посадковий модуль під назвою HexaMRL. Цей корабель може багаторазово злітати й спускатися на поверхню планети, пересуватися на шести опорах і відбирати зразки реголіту.

У опублікованій статті автори дослідження використовують дані радара з синтезованою апертурою, отримані на борту місячного розвідувального орбітального апарату НАСА, з оптичними зображеннями і цифрове моделювання висоти з високою роздільною здатністю, щоб спробувати знайти плоскі області в кратерах Шеклтона і Шумейкера.

Результати дослідження допоможуть поляризаційному радару з синтезованою апертурою (Pol-SAR), який буде встановлений на орбітальному апараті «Чан’е-7», самостійно оцінювати топографію і шорсткості місячної поверхні, щоб вибирати місця посадки і відбору проб.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button