Авто

Експлуатація електромобіля знижує кількість парникових газів, навіть якщо машина заряджається від “вугільної мережі”

Незважаючи на те, що електромобіль не забруднює навколишнє середовище, критики цього виду авто часто піднімають питання про те, як виробляється енергія, якою заправляють ці самі машини. Якщо вони заряджаються від «брудної» мережі (вугільні станції), то в чому сенс електромобілів? Однак фахівці Міжнародної ради по екологічно чистому транспорту (ICCT) розставили всі крапки над i.

Image by Mikes-Photography from Pixabay

«Навіть для Індії і Китаю, які все ще сильно залежать від вугільної енергетики, переваги електромобілів на акумуляторних джерелах живлення (BEV) очевидні»,заявив Пітер Мок, керуючий директор ICCT в Європі.

У дослідженні оцінювалися викиди від електромобілів середнього розміру, зареєстрованих в 2021 році або в Індії, Китаї, США, або в Європі. Аналіз показав, що викиди протягом всього терміну служби електромобіля в Європі на 66 – 69% нижче, ніж в автомобіля, що споживає бензин. У США – 60 – 68%. У Китаї, де використовується більше вугілля, EV призводить до скорочення викидів на 37 – 45%, а в Індії цей показник складе 19 – 34%.

Важливо відзначити, що в дослідженні передбачається, що транспортний засіб було зареєстровано в 2021 році і буде перебувати «в дорозі» близько 18 років. Автори дослідження прийшли до висновку про низку потенційних скорочень викидів для кожного регіону, розглянувши енергетичний баланс в рамках існуючої політики. Але важко передбачити, як насправді зміниться світова енергетична інфраструктура. У дослідженні також не враховуються інші екологічні наслідки, не пов’язані з кліматом, які можуть виникнути при складанні автомобілів, наприклад, видобуток корисних копалин і відходи заводів.

Однак і вчені, і влада розуміє, що транспортні засоби з двигунами внутрішнього згоряння будь-якого типу не здатні забезпечити скорочення викидів парникових газів. Саме тому потрібно шукати альтернативу. Автори доповіді також говорять, що вже через рік використання електромобіля обсяг зекономлених викидів покриває викиди, які були зроблені під час створення акумулятора.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button