Наука

Білки на сніданок сприяють зростанню скелетних м’язів

Японські вчені виявили, що час споживання білка сильно впливає на метаболізм. Як виявилося, якщо на сніданок ви будете вживати більше протеїну, то ви зможете швидше нарощувати скелетні м’язи.

Image by Jill Wellington from Pixabay

Хронохарчування або система вживання їжі в залежності від свого біологічного годинника – відносно нова галузь науки про їжі. Однак сьогодні з’являється все більше свідчень того, що час доби дуже важливо в прийомі їжі.

Дуже часто можна почути думку, що сніданок – найважливіший прийом їжі. І хоча деякі дослідження пов’язують ожиріння зі споживанням більшої частини калорій вже ближче до вечора, вчені впевнені, що біологічний годинник кожної людини може відрізнятися. Таким чином, будь-яке загальне правило харчування може виявитися марним.

Нове дослідження було направлено на вивчення не загальних рекомендацій, а конкретно на метаболізм білка. Тобто, як час доби впливає на наше засвоєння білків, особливо щодо зростання скелетних м’язів. В рамках роботи учені провели експерименти з мишами, яких годували білковою їжею в різний час.

Дослідники виявили, що споживання білка вранці індукує зростання скелетних м’язів, якщо ж вживати білкову їжу ввечері, таке зростання спостерігатися не буде. Цікаво, що швидкість росту м’язів була на 17% вище у мишей, яких годували 8,5% білковим сніданком, в порівнянні з мишами, яких годували 11,5% білковою вечерею.

Після тестів з мишами автори набрали групу добровольців з 60 людей. Їх набрали по принципу вже сформованих у них харчових звичок. Половина учасників зазвичай споживала велику частину білка за вечерею, в той час, як інша половина – за сніданком. Аналіз складу тіла показав, що любителі протеїнового сніданку мали велику масу скелетних м’язів і краще справлялися зі спортивним тестом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button