Всесвіт

Електромережа на Місяці. Вчені пропонують живити місячну базу від мережі міні-реакторів

NASA планує вже незабаром не лише повернути людину на Місяць, а й створити там постійну базу. Створення цього форпосту буде своєрідною репетицією створення майбутньої бази на Марсі. Всі ці дії вимагають вирішення багатьох інженерних завдань. Одна з найголовніших – забезпечення колонії електроенергією. Вчені з Національних лабораторій Сандія, установи, що входять до складу Міністерства енергетики США, займаються розробкою електричних мікромереж для розподілу енергії від міні-ядерних реакторів на Місяці до різних житлових та інших об’єктів майбутньої колонії.

Для нормального функціонування майбутнього місячного форпосту потрібно буде, щоб колонія отримувала постійне енергозабезпечення. NASA планує, що на місячній базі постійно знаходитимуться астронавти щонайменше 2 місяці в рамках однієї місії. Але їм доведеться жити та працювати там протягом 14-денної місячної ночі. Це означає, що сонячні панелі не зможуть постійно забезпечувати енергією колонію.

Тому зараз триває робота над створенням міні-ядерних реакторів, які забезпечуватимуть колонію на Місяці енергією, коли не зможуть цього робити сонячні панелі або взагалі замінять їх. Але місячній основі також необхідна міні-мережа передачі енергії і забезпечення стабільного постачання всіх елементів бази.

Згідно з планом NASA, база на Місяці складатиметься з двох основних об’єктів: житлового комплексу та комплексу для видобутку та перероблення палива, що перебуватиме за кілька кілометрів. Пропоновані електричні мікромережі, які будуть відповідати за стабільне забезпечення електроенергією місячної бази, буде розміщено у кожному з цих об’єктів. Також їх з’єднають разом і це буде схожим на мережу, яку використовують на МКС, але з деякими змінами.

Поки що вчені не вирішили, чи буде електромережа працювати на постійному чи змінному струмі, який потім перетворюється на постійний. Також зараз вчені працюють над тим, як забезпечити електромережу постійною стабільною напругою.

«Мікромережа на місячній базі та на МКС, хоч і мають щось подібне, все ж таки у них багато відмінностей. Наприклад, це стосується розміру, адже база на Місяці буде набагато більшою. Також на Місяці буде набагато більше електроніки, яку потрібно забезпечити електроенергією. Потрібно вирішити ще багато інженерних завдань, щоб форпост на Місяці завжди був забезпечений енергією для нормального функціонування», — каже Джек Флікер, інженер-електрик із Національних лабораторій Сандія.

Натхнення: elektrovesti.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button