Всесвіт

Космічний ліфт

У романі “Фонтани раю” (1979) письменник-фантаст Артур Кларк висунув ідею космічного ліфта для наукової спільноти та широкої громадськості.
Фундаментальний принцип не сильно змінився за більш ніж 40 років: космічний ліфт буде складатися з потужного кабелю або троса, з якорем на Землі і противагою на геостаціонарній орбіті Землі. Космічний ліфт зможе легко доправити людей і матеріали в космос, використовуючи не багато енергії, без витрат, необхідних для запуску ракети.

Це ідея, яка є одночасно фантастичною і практичною, захопила уяву вчених і фахівців. Та чи будуть космічні ліфти?

Міжнародний консорціум ISEC (International Space Elevator Consoritum) основну увагу приділить технологіям троса на своїй щорічній конференції в серпні цього року в Сіетлі. Ходять чутки, що космічні ліфти є одним з багатьох футуристичних проектів у рамках розвитку в прихованих лабораторіях Google X.

Але існування космічних ліфтів тільки в науковій фантастиці справа проста: ми не можемо побудувати їх. Поки що ні. “Проблема космічного ліфта полягає в міцності матеріалів”, каже Джим Крокер, віце-президент у Lockheed Martin, де він працює над створенням наступного пілотованого космічного корабля США, під назвою Оріон. “Ви уявіть собі кабель, який можна розгорнути в космосі, а потім спустити на Землю і закріпити де-небудь, а потім перевозити вантажі вгору і вниз”, підсумовує Крокер. Але вчені поки не винайшли матеріал, який би був і досить сильним, і досить гнучким, щоб служити в якості кабелю.

В даний момент можливе створення наноматеріалів, які у сто разів міцніші від сталі. Проблема в тому, як тільки ви спробуєте створити більше, ніж кілька мікрон, міцність і жорсткість наноматеріалу починає зменшуватися.

Ця дилема на даний момент зупинила вчених , але Артур Кларк сказав би, що це тільки питання часу, коли космічні ліфти стануть реальністю. Як він писав в 1962 році: “Єдиний спосіб виявлення меж можливого полягає в тому, щоб наважитися зробити крок в неможливе.”

Натхнення: www.infuture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button