Всесвіт

Чого не вистачає для пошуку позаземного життя?

На даний момент вчені підтвердили існування 1774 відомих екзопланет, але тільки в одному Чумацькому Шляху може бути більше 100 мільярдів планет. Звичайно, ніяких ознак життя не виявлено, але й зневірятися ще рано. Вчені оптимістично шукають життя на інших планетах. Для оптимізму є багато причин – згідно з новим дослідженням, життя або її сліди ми повинні знайти протягом найближчих декількох десятиліть, проте, можливо, зовсім не на такій планеті, яка схожій на Землю і обертається навколо зірки, схожої на Сонце.

planeta_resized

Дослідження показує, що пошук життя на планетах за межами нашої Сонячної системи може бути куди складнішим, ніж вважалося раніше. Автором дослідження виступає міжнародна група вчених на чолі з Ханно Рейном з Університету Торонто – Скарборо. Група з’ясувала, що метод, який використовується для пошуку біомаркером на екзопланетах, може призвести до хибного результату.

Читайте також: Контакт з інопланетянами відбудеться в 2040-му

Наявність декількох хімічних речовин, таких як метан і кисень, в атмосфері екзопланети, вважається прикладом біомаркера або свідоцтва наявності життя в минулому або сьогоденні. Команда Рейну з’ясувала, що мляві планети з млявими місяцями можуть імітувати такі ж результати, що і планети з біомаркерами.

«Ви не зможете знайти відзнаки між ними, оскільки вони так далекі, що ви побачите їх в одному спектрі», – зазначає Рейн.
Рішення, яке зможе точно відрізнити справжній біомаркер від хибного, недоступно навіть за допомогою телескопів, доступних в осяжному майбутньому.

«Телескоп повинен бути нереально великим, близько ста метрів в розмірі, і побудований в космосі, – говорить учений. – Такий телескоп не існує і немає ніяких планів на будівництво такого найближчим часом».
Сучасні методи дозволяють оцінити розмір і температуру екзопланети, щоб визначити можливість наявності рідкої води на поверхні планети, і це теж один з критеріїв можливої ??наявності життя.

Хоча багато дослідників використовують моделювання для представлення атмосфер таких планет, вони все ще не в змозі робити остаточні спостереження. Вони ніяк не можуть отримати точне уявлення про атмосферу планети, оскільки жоден з доступних методів не дозволяє це зробити.

«Нам потрібно переконатися, що ми спостерігаємо за потрібними об’єктами», – говорить учений, додаючи, що пошук життя в нашій Сонячній системі повинен залишатися пріоритетним. Як приклад Рейн призводить недавнє відкриття рідкого океану на Енцеладі, однієї з великих місяців Сатурна.

«Що стосується екзопланет, ми хочемо розширити пошук і вивчення планет навколо зірок, які холодніше і тьмяніше, ніж наше Сонце. Один з недавніх прикладів – відкриття планети Kepler- 186f, яка обертається навколо зірки класу M- карлик».

Рейн каже, що розташування планети в населеній зоні, а також гарний розрішенння зйомки для моделювання атмосфери допоможуть визначити, що є на планеті.

Зображення на початку статті показує екзопланету – HD 189733b – кольори «синього кобальту», розташовану в 63 світлових роках від Землі, з бурхливими бурями скляних дощів і надшвидких вітрів. Синій колір планети був визначений космічним телескопом Хаббла. Хоча планета з космосу може бути такого ж кольору, як Земля, вчені вважають, що HD 189733b – це «гарячий Юпітер»: газовий гігант, орбіта якого проходить дуже близько до зірки. Планета робить повний оборот навколо сонця всього за 2,2 земних дні.

Читайте також: Інопланетяни: людство дике та неосвічене

«Ця планета була добре вивчена в минулому, нами та іншими групами вчених, – говорить Фредерік Понт з Університету Ексетера у Великобританії. – Але колір був визначений вперше – ми насправді можемо уявити, як виглядає планета, якби дивилися прямо на неї».

Погода екзопланети далека від ідеалу. Температура атмосфери – понад 1000 градусів за Цельсієм, а з неба постійно падає скляний дощ, під вітром зі швидкістю 7000 кілометрів на годину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments