Здоров'я

Електронні сигарети сповільнюють загоєння ран

Використання електронних сигарет порушує нормальне загоєння ран, попереджають вчені з Бостонського медичного центру.

Пацієнтам рекомендується припинити паління звичайних сигарет протягом місяця до операції. Відомо, що нікотин обмежує кровообіг і підвищує ризик післяопераційних ускладнень у курців. Було доведено, що електронні сигарети роблять той же ефект, перешкоджаючи процесу загоєння шкіри. За словами дослідників, лікарі повинні консультувати своїх пацієнтів про потенційні небезпеки використання електронних сигарет перед хірургічним втручанням.

В експериментах на щурах фахівці виявили, що електронні сигарети перешкоджають загоєнню ран шкіри, приводячи до пошкодження, аналогічного звичайному курінню. Обидві форми куріння викликали збільшення кількості відмираючих тканин, що затримують загоєння ран. За словами вчених, отримані на гризунах результати можна сміливо застосувати і до людей.

«Ґрунтуючись на отриманих висновках, можна з упевненістю стверджувати, що електронні сигарети не є безпечною альтернативою традиційним сигаретам, оскільки вони також пов’язані зі сповільненням загоєння ран, – говорить доктор Джеффрі Шпігель. – Лікар і пацієнт мають усвідомлювати ризики обох типів куріння, щоб прийняти найкраще рішення, що дозволяє пацієнту залишатися в максимальній безпеці до і після операції».

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button