Всесвіт

Сатурн руйнує свої кільця зі швидкістю «найгіршого сценарію»

Група вчених з NASA під керівництвом Джеймса О’донохью (James O’Donoghue) опублікували нові результати дослідження Сатурна. З’ясувалося, що кільця планети руйнуються з максимальною швидкістю — їм залишилося жити приблизно 100 мільйонів років.

Сатурн живе вже 4 мільярди років, так що 100 мільйонів років життя кілець для нього не такий великий термін. Ці кільця складаються з крижаних частинок, які поступово притягуються магнітним полем планети. За півгодини планета поглинає таку кількість води, що вистачило б на один олімпійський басейн — це найгірший сценарій швидкості руйнування кілець, який прогнозували вчені в ранніх дослідженнях.

Вчені довго намагалися зрозуміти, Сатурн одразу формувався з кільцями або вони були створені потім. Результати нового дослідження схиляються до другого сценарію. За оцінками роботи, кільцям Сатурна залишилося не більше 100 мільйонів років. Це пов’язано з тим, що процес формування C-образного кільця зажадав надто багато часу, тому воно не могло з’явитися відразу, повідомляє phys.org.

Кнопка «Наверх»