Екологія

Енергокомпанії загальмували перехід до «зеленого» палива

В останні роки багато країн внесли серйозні зміни в свою політику щодо стримування глобального потепління. Але, незважаючи на старання влади, нове дослідження показало, що тільки одна з десяти світових електроенергетичних компаній віддає пріоритет поновлюваним джерелам енергії, а не викопному паливу.

Image by PIRO4D from Pixabay

Аналіз більш ніж 3000 енергетичних підприємств показав, що більшість компаній як і раніше активно інвестують в викопне паливо, незважаючи на міжнародні зусилля по скороченню викидів парникових газів, а деякі активно розширюють свій «арсенал» забруднюючих станцій.

Як показало дослідження, більшість енергетичних компаній, багато з яких належать державі, за останні роки практично не змінили свої пріоритети. Тільки 10% компаній, які брали участь в дослідженні, показали зацікавленість і більш активне розширення сектора ВДЕ, ніж парку станцій на викопному паливі.

З тих підприємств, які віддають пріоритет ВДЕ, 60% не припинили одночасно розширювати станції з викопним паливом. Тільки 15% активно скорочують свої газові та вугільні потужності.

Галина Алова, автор дослідження, зазначила, що ця робота показує «тривожний розрив між тим, що необхідно для боротьби з кліматичною кризою і тим, які дії робляться енергетичним сектором».

У своїй роботі вчені також виявили, що 10% підприємств виступають за зростання числа газових електростанцій. Про це говорять компанії з США, Росії та Німеччини. 2% енергетичних фірм активно нарощують свої вугільні потужності, серед них Китай, Індія і В’єтнам. Алова резюмує, що підприємства, які віддають пріоритет ВДЕ, в основному, знаходяться в Європі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button