Екологія

У Києві виявили джерело 80% забруднення повітря

У Києві після масової евакуації людей на автомобілях екологи спостерігали “надзвичайно чисте повітря”, адже, за розрахунками, транспорт забезпечує близько 70-85% усіх викидів у повітря міста.

Про це розповів Олександр Возний, голова Управління екології та природних ресурсів КМДА, повідомляє Хмарочос.

Він пояснив, що гіпотеза щодо кількості викидів від автомобілів не підтверджувалася експериментально.

“На жаль, у нас саме за умов воєнного стану відбувся цей експеримент. І ми дійсно побачили, що при ситуації, коли багато машин залишили місто, повітря стало набагато чистіше – фактично 80%, які були в розрахунках, підтвердилися на практиці. При цьому стаціонарні джерела забруднення, такі як завод “Енергія”, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 весь цей час працювали в штатному режимі”, – зазначає він.

Возний також додав, що стан повітря погіршувався у дні, коли в Київській області тривали інтенсивні пожежі.

Система моніторингу якості повітря продовжувала працювати весь час. Однак на наступний день після початку бойових дій було обмежено доступ для користувачів.

У Києві моніторинг повітря забезпечують 5 основних станцій, які вимірюють пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), діоксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, аміак, приземний озон, сірководень та формальдегід, а також метеорологічні показники. Також наприкінці 2021 року в усіх районах розмістили понад 40 індикативних пунктів. Крім концентрацій пилу, діоксиду сірки, оксиду азоту тощо вони фіксують температуру, рівень вологості, атмосферний тиск та рівень шуму.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button