Всесвіт

Фрагмент стародавнього океанічного світу: показано перший аналіз зразка астероїда Бенну

Вчені старанно працюють над аналізом зразків потенційно небезпечного астероїда Бенну. Перші результати показали, що це, можливо, частина стародавнього водного світу.

Дослідники перевірили шматочки астероїда Бенну, доставленого місією НАСА — Regolith Explorer (Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification and Security).

У розпорядженні вчених понад 1000 частинок розміром понад пів міліметра, 28 частинок розміром більше сантиметра, а розмір найбільшої частки становить 3,5 см.

Зразки Бенну містять велику кількість води, що знаходиться в таких мінералах, як глина, а також багаті на вуглець, азот, сірий і фосфор. Зразки OSIRIS-REx є найбільшим незайманим резервуаром такого матеріалу на Землі.

Зразки OSIRIS-REx відрізняються фосфатною кіркою, яка ніколи раніше не зустрічалася в метеоритах. За словами вчених, такі високі концентрації фосфатів раніше знаходили у позаземних океанських світах.

Наприклад, супутник Сатурна Енцелад містить фосфати, ключовий будівельний блок життя, і їхній рівень набагато вищий, ніж у земних океанах.

«Астероїд Бенну може бути фрагментом стародавнього океанського світу. Це все ще дуже спекулятивно. Але це найкраще, що я маю зараз, щоб пояснити походження цього матеріалу», — розповів Данте Лауретта з Університету Аризони, головний дослідник OSIRIS-REx.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button