Всесвіт

Холодні ділянки поверхні Сонця нагрівають корону до мільйонів градусів

Дослідники знайшли рішення для «проблеми нагріву сонячної корони». Хвильова енергія з холодною області на поверхні Сонця забезпечує екстремальні температури в атмосфері зірки.

Міжнародна група астрофізиків відкрили інтенсивну хвильову енергію, яка виходить з відносно прохолодної, темної і сильно намагніченої області плазми на Сонці. Енергія здатна перетинати атмосферу зірки і підтримувати температуру 1 000 000 °С всередині корони.

Дослідники проаналізували дані спостережень, отримані 1,6-метровим сонячним телескопом Гуда. Вони зафіксували поперечні коливання в найтемнішій і найхолоднішій області на Сонці, званої тінню сонячних плям. Такі темні області сонячних плям утворюються, оскільки сильне магнітне поле зірки пригнічує теплопровідність і перешкоджає надходженню енергії з більш гарячих надр на видиму поверхню, де температура досягає приблизно 5 000 ° С.

Коливання в тінях сонячних плям. Зображення: Ding Yuan et al., Nature Astronomy

Астрофізики виміряли активність, пов’язану з численними темними особливостями, виявленими в активній сонячній плямі, зареєстрованими 14 липня 2015 року з допомогою GST BBSO. У тіні плями вони виявили коливальні поперечні рухи плазмових фібрил. Це конусоподібні структури із середньою висотою від 500 до 1 000 км і шириною близько 100 км.

Дослідники і раніше спостерігали подібні короткоживучі структури в тіні сонячних плям. Але в новому дослідженні астрофізикам вперше вдалося зафіксувати бічні коливання, які є проявом швидких хвиль.

Ці постійні і всюдисущі поперечні хвилі в сильно намагнічених волокнах несуть енергію вгору по вертикально витягнутим магнітних каналах і сприяють нагріванню верхніх шарів атмосфери Сонця, – говорить Венда Цао, професор фізики і співавтор дослідження

Дослідники провели чисельне моделювання таких хвиль. Аналіз показав, що енергія, яку вони переносять в тисячі разів сильніше, ніж втрати енергії в активній області плазми верхніх шарів атмосфери Сонця. Її розсіювання досить для того, щоб забезпечити нагрів сонячної корони.

Проблема нагріву сонячної корони — колосальна різниця меду температурами на поверхні Сонця і в її атмосфері довгий час залишалася однією з астрофізичних загадок. Результати дослідження пропонують пояснення принципів перенесення тепла на поверхні Сонця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button