Людина

Гендерні забобони підтримуються людьми, які не вірять в їх актуальність

Ті, хто не вважає, що жінок утискають як співробітниць, як раз роблять все для того, щоб їх порушувати.

Нове дослідження показало, що упередження, пов’язані зі статтю, підтримуються в основному тими, хто не бачить такої проблеми або вважає, що таке обмеження залишилося в минулому. Стаття про дослідження, проведене американськими і британськими вченими, була опублікована в Science Advances.

Дослідження проходило серед людей, що працюють у сфері ветеринарії. У його першій частині керівникам компаній та лабораторій були дані однакові характеристики умовного працівника. Єдина відмінність була в імені: одним керівникам гіпотетичного співробітника представили як Елізабет, іншим — як Марка.

Більшість менеджерів оцінили працівника чоловічої статі як більш компетентного і рекомендували призначити йому вищу заробітну плату. Розрив у пропонованої зарплати для чоловіків і жінок становив у середньому 8%.

Найбільший внесок у формування такого розриву внесли як раз ті респонденти, які були впевнені, що в їх професійній сфері немає ніякої гендерної упередженості. Ті управлінці, які вважали, що подібна проблема у відношенні чоловіків і жінок дійсно актуальна для їх сфери, як разів «призначали» працівникам різної статі приблизно рівну зарплату.

44,5% керівників вважають, що жінки вже не стикаються з дискримінацією, 40,6% дотримуються протилежної точки зору. 15% не визначилися / Begeny et al., Science Advances, 2020

Цікаво, що з тих, хто заперечував існування або поточну актуальність гендерної нерівності, приблизно дві третини були чоловіками. Однак третина жінок у цій групі, як і їх колеги-чоловіки, недооцінювали саме працівників-жінок і були схильні платити вірогідним співробітницям менше.

У другій частині дослідження вчені провели опитування серед людей, що працюють у сфері ветеринарії, на предмет негативного досвіду дискримінації. Опитані жінки частіше повідомляли про те, що їм доводилося стикатися з дискримінацією на роботі, і рідше згадували про випадки, коли колеги висловлювали їм свою вдячність як цінним співробітникам.

Бачачи жінок менш компетентними, керівники не тільки обділяють їх фінансово, але і дають їм менше повноважень і рідше спонукають їх докладати зусиль для просування по службі. Це показує, що існуюча ситуація може впливати не тільки на положення співробітниці на її місці роботи, але і на подальшу кар’єру.

При цьому вже понад десять років кількість жінок, що працюють у сфері ветеринарії, помітно перевищує число представників «сильної статі». Така статистика, на думку авторів дослідження, має застерегти тих, хто ратує за зростання частки жінок у будь-яких галузях людської діяльності.

«Компанії повинні бути обережні і утримуватися від того, щоб прирівнювати гендерну різноманітність до гендерної рівності — навіть при рівних [гендерних] пропорціях можна зіткнутися з дискримінацією», — підсумовує один з авторів дослідження Крістофер Бежені.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button