Людина

Вчені з’ясували, що 85 років – найщасливіший вік у житті людини

Вчені з'ясували, що 85 років - найщасливіший вік у житті людиниПерспектива старіння не повинна засмучувати людей, впевнені вчені. Їхній оптимізм ґрунтується на результатах дослідження, яке свідчить, що після 50 років людина з кожним роком стає щасливішою.

Збільшувана кількість зморшок і невблаганне наближення смерті не можуть зупинити літніх людей від веселощів. Як підтверджує нове дослідження, люди не стають сумнішими з віком. Насправді, все відбувається якраз навпаки.

Зовсім недавно гігантське телефонне опитування серед 340.000 чоловік показало, що після 50 люди починають поступово ставати щасливішими. У 85 років людина більше задоволена собою, ніж коли вона була молодим і бадьорим 18-річним підлітком.

Як встановили дослідники, відчуття щастя поступово зменшується з 18 до 50, а після 50 знову починає зростати. Хоча телефонне опитування, проведене в США, показало, що щастя приходить з віком, воно на жаль не розкриває причину цього явища, повідомляє Live Science.

“Можливо, ці зміни пов’язані з переоцінкою цінностей і наших поглядів на життя, а можливо, це обумовлено біологічними процесами, наприклад, змінами в ендокринній системі, які призводять до того, що мозок виділяє якусь хімічну речовину, що впливає на відчуття щастя”, – розмірковує доктор Артур Стоун, професор психології в Університеті штату Нью – Йорк, який був провідним автором дослідження, заснованого на результатах опитування.

За даними Mail Online, у телефонному опитуванні взяли участь люди у віці від 18 до 85 років. Дослідження показало, в 18 років люди відчувають себе щасливими, проте з роками це почуття слабшає. Це продовжується до тих пір, поки їм не виповниться 50. Після того як людина долає піввіковий рубіж, вона починає ставати щасливішою. У 85 люди задоволені собою навіть більше, ніж у 18 років.

Британські дослідники, які провели у минулому році аналогічне дослідження, правда дещо меншого масштабу, прийшли до таких же висновків. Вчені з Університету Уорвіка з’ясували, що з 18 років рівень щастя знижується і досягає свого мінімуму в 45-50 років, а потім знову починає рости.

Хоча фізична якість життя людини починає стрімко знижуватися, задоволеність життям збільшується. Дослідники проаналізували спосіб життя і здоров’я більш ніж 10.000 чоловік в США і Великобританії. Вони оцінювали якість життя за допомогою восьми різних факторів, включаючи загальний стан здоров’я, соціальне функціонування і психічне здоров’я.

Доктор Саверіо Стренджес, який очолював дослідження, говорить, що щастя може збільшуватися з віком, тому що люди починають краще справлятися з труднощами, крім того, кількість проблем, що виникають у життя літніх людей, істотно менше, ніж у молодих.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button