Наука

Генетично модифікована бактерія зможе виробляти кисень на Марсі

Попри те, що до початку першої місії на Марс ще далеко, а про колонізацію Червоної планети поки що ми можемо лише мріяти, вчені вже розробляють різні варіанти того, як облаштувати четверту планету від Сонця. Основною проблемою при колонізації Марса є відсутність кисню. Для розв’язання цієї проблеми пропонувалися різні варіанти, але один з найцікавіших нещодавно запропонували вчені з Великобританії. Вони пропонують заселити планету особливими бактеріями, які «зроблять все самі».

За розробкою стоять експерти з Ексетерського університету. Як повідомляє видання Daily Mail, група дослідників спиралася на дані про те, що в марсіанському ґрунті були виявлені особливі солі, які можуть переробляти спеціально виведені бактерії. Одним з побічних продуктів перероблення є кисень. З’єднання, на яке в першу чергу впливають бактерії, має назву перхлорат і, згідно з наявною інформацією, воно становить близько 1% від усього марсіанського ґрунту, що досить багато.

Генетически модифицированная бактерия сможет производить кислород на Марсе
Чашка Петрі, в якій проводився досвід з перероблення перхлорату

Після взаємодії з перхлоратом, бактерія розкладає його на складові частини, а кисень, що виділяється в ході реакції, легко можна зібрати. Як заявив головний науковий керівник проекту, професор Джон Лав,

«Наш проект спочатку був натхненний двома речами: біоремедіацією (тобто впровадженням бактерій для споживання або руйнування водних джерел) і освоєнням космосу. Ми знайшли зв’язок між цими двома напрямами в перхлораті, який був виявлений на Червоній планеті. Перхлорат потенційно може стати ключем до того, щоб люди змогли дихати на Марсі. Верхній шар ґрунту Марса складається з одного відсотка перхлорату, і, хоча перхлоратні солі токсичні для людини, ми вважаємо його цілком доцільним.»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button