Наука

Фізики змогли математично описати багаточасткову квантову заплутаність

Заплутувати дві частинки фізики вже вміють досить добре. Але як заплутати три і більше частки? Відповісти на це питання спробували американські вчені

Дослідники використовували метод квантової тензорної мережі для опису багаточасткової заплутаності.

TheDigitalArtist

Квантова заплутаність є явище, при якому стани частинок виявляються пов’язані між собою. Це означає, що зі зміною стану однієї частинки, змінюється і стан іншої. Найчастіше це явище розглядають в контексті спіну електрона. Якщо «заплутати» два електрони, потім розділити їх і рознести на будь-яку відстань, а потім змінити спін однієї з частинок, спін інший також зміниться.

Якщо квантова заплутаність між двома частинками вивчена досить непогано, то заплутування трьох і більше часток поки знаходиться в стадії теоретичних розрахунків. Проте, це явище сьогодні активно вивчається, оскільки його можна використовувати для створення квантових комп’ютерів.

Автори нового дослідження показали, що метод квантової тензорної мережі може допомогти описати властивості й поведінку заплутаних систем з багатьох частинок. Аналізуючи таким методом системи з декількох пов’язаних частинок, вчені виявили декілька особливостей, які дозволили їм краще зрозуміти фізику багаточасткової квантової заплутаності.

Спочатку фізики почали вивчати це явище, щоб застосувати його результати в теорії квантової гравітації. Однак в процесі роботи виявилося, що знайдені закономірності можуть бути застосовні й до теорії квантової інформації, яка використовується для розробки квантових комп’ютерів і програмного забезпечення для цих пристроїв.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments